Babské radyZdraví

Věříte na pověry? Jak se dá vysvětlit tik v oku!

Máte rodinné pověry, na které si čas od času vzpomenete? Něco, co vaši rodiče či prarodiče řekli nebo nepřetržitě z nějakého důvodu dělali? Něco, v co jste sami začali věřit bez vysvětlitelného důvodu?

Existuje mnoho pověr, ve kterých jsme vyrůstali. Jednou z nich je i bezděčná oční křeč, známá hovorově jako tik oka, a to bez předešlého varování nebo důvodu.

tik

Pověra má několik částí a významy se mění dle toho, které oko je cukáním postiženo:

  • Pokud máte tik v pravém oku, uslyšíte dobré zprávy. Pokud v levém, uslyšíte špatné zprávy.
  • Cuká vám pravé oko? Někdo o vás dobře mluví. V případě levého je tomu naopak (povídá se, že pokud začnete říkat jména lidí, které znáte, tik v oku se zastaví, ve chvíli, kdy vyslovíte jméno toho, kdo o vás nemluví zrovna hezky).
  • Pokud cítíte cukání v pravém oku, uvidíte někoho, koho jste opravdu dlouho neviděli.
  • Tik v levém oku značí milence, nebo kamaráda, který něco provádí za vašimi zády.
  • Cukání v levém oku může taktéž znamenat problémy kamaráda nebo vaší lásky.

Existují ovšem ještě další variace na toto téma, které zdůrazňují rozlišnost mezi levým a pravým okem ve vztahu k dobrým a špatným událostem. Věříte těmto pověrám?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button