Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Vedlejší účinky zeleného čaje

Vedlejší účinky zeleného čaje

Tento zdravý extrakt má jen velmi málo negativních vedlejších účinků. Nicméně nějaké tady jsou. Proto je třeba se s nimi seznámit dříve, než se budete aktivně věnovat rannímu rituálu pití tohoto čaje.

Především jde o působení kofeinu. Toho je v tomto čaji sice velmi málo – ve srovnání s kávou, ale stejně vám může udělat nevolno. Existuje ale i takzvaný bezkofeinový zelený čaj, takže si lze vybrat i ten, pokud opravdu nesnášíte dobře kofein. A co ten má na svědomí? Nevolnost, mdloby, nepravidelný srdeční tep, neklid, průjem, ale dokonce i osteoporózu.

Kofein má ještě jednu negativní vlastnost – zvyšuje tlak v oku. Pokud už máte glaukom, pozor  na to.

Extrakt zeleného čaje může rovněž řídit hladinu cukru v krvi. Pokud jste již diabetik a užíváte léky, o pití čaje se předem poraďte s lékařem. Kombinace léku a zeleného čaje totiž může způsobit pokles krevního cukru.

V určitých dávkách tento čaj na druhou stranu zlepšuje stav jater a jejich onemocnění. Pokud ale na druhou stranu pijete tohoto čaje až moc, váš zdravotní stav se zhorší. I toto je třeba řešit s lékařem.

Zelený čaj může být součástí vašeho zdravotního stylu. Přínosem vašeho kognitivního a duševního výkonu a může mít rovněž vliv na váš chrup.

Čaj na škytavku

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button