Přírodní léčbaZdraví

Věděli jste, že tyto potraviny podpoří zdraví vašich plic?

Pokud se chceme cítit lépe, tak udržet si zdravé plíce by mělo být jednou z našich priorit. Jejich zdravotní stav výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života. Kromě čistého životního prostředí se na jejich zdraví výrazným způsobem podílí i vhodná strava. Víte, které potraviny mají na naše plíce pozitivní vliv?

Potraviny pro zdravější plíce

  • Červená řepa

Obsahuje dusičnany, které pomáhají uvolňovat krevní cévy, snižují krevní tlak a optimalizují příjem kyslíku. Kromě toho řepa obsahuje antioxidanty, draslík, vitamín C a karotenoidy. Tyto látky také podporují dobré zdraví našich plic.

  • Papriky

Tato zelenina patří mezi nejbohatší zdroje vitamínu C, jež působí, kromě jiného, i jako velmi silný antioxidant. Dostatečné množství potřebují především kuřáci.

  • Jablka

Jablka obsahují velké množství antioxidantů, flavonoidů a vitamínu C.

  • Dýně

Různobarevná dužina dýně obsahuje různé druhy rostlinných sloučenin, jež pozitivně ovlivňují zdraví našich plic. Patří mezi ně především karotenoidy (včetně beta karotenu, luteinu a zeaxanthinu), které mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.

  • Rajčata

Obsahují lykopen, který patří do skupiny karotenoidních antioxidantů, jež pozitivně ovlivňují činnost a zdraví plic.

  • Borůvky

Jsou bohatým zdrojem antokyanů, které chrání plicní tkáň před poškozením, které způsobuje oxidační stres.

Tento nápoj má celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Katechin v něm obsažený má antioxidační a protizánětlivé účinky.

  • Olivový olej

Používání olivového oleje může omezit výskyt astmatu. Obsahuje protizánětlivé antioxidanty, polyfenoly a vitamín E.

  • Čočka

Obsahuje celou řadu živiny, které mají pozitivní vliv na plíce a jejich činnost. Patří mezi ně hořčík, železo, měď či draslík. Středomořská strava, která je spojována s pozitivním vlivem na plíce, obsahuje velké množství luštěnin, do nichž čočka také náleží.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button