Přírodní léčbaZdraví

Vědci vyvinuli oční kapky, které vás mohou zbavit šedého zákalu

Vědci z Kalifornie zjistili, že přirozeně se vyskytující steroid lanosterol je schopen, zbavit vás šedého zákalu, a dokonce i zabránit jeho návratu!

Je však třeba aplikace za pomocí očních kapek. Pokud ty budou schváleny, bude k dispozici neinvazivní léčba šedého zákalu.

Vědci se poprvé dozvěděli o lanosterolu a jeho účincích díky dvou čínským dětem, které trpěly dědičnou formou nemoci. Při bližším zkoumání se ukázalo, že děti sdílely mutaci, která blokovala tvorbu steroidů lanosterolu. Zato rodiče tuto mutaci postrádali, proto se u nich šedý zákal nevyvinul. Z toho vědci po podrobném zkoumání zjistili, co je původcem šedého zákalu.

kapky

V sérii experimentů se lanosterol zkoušel na králících a psech. Ukázalo se, že tato látka opravdu výrazně zmenšuje velikost šedého zákalu.

Ten se rozvíjí, když se tvoří protein, který brání světlu, dostat se do čočky. Podle centra pro kontrolu a prevenci nemocí, je šedý zákal hlavní příčinou slepoty. V současné době je jedinou léčbou šedého zákalu chirurgické odstranění zakalené čočky z oka, kterou nahradí čočka umělá.

I když není zcela jasné, jak lanosterol funguje, jisté je, že funguje. Operace šedého zákalu je sice poměrně snadná a bezpečná, kapky by však byly daleko lepší, neinvazivní a nestresovou alternativou. Údajně až padesát milionů Američanů bude do roku 2050 postiženo právě touto nemocí.

Přestože se dosud neprováděly testy na lidech, budí tato možnost naději.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button