Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

V období virů vyzkoušejte směs ze zázvoru, kterou aplikujete na hruď

Kašel a nachlazení dnes sice nejsou tak nebezpečné nemoci jako ve středověku, ale rozhodně nás dokážou řádně potrápit i dnes. Doprovodné symptomy, jako je např. horečka nás pak dokážou vyčerpat.

Kašel patří k těm symptomům, které obtěžují v běžném životě nejen  nás, ale také naše nejbližší okolí. Především děti pak v rámci nemoci trpí zimnicí, a to proto, že jejich organismus ještě není natolik vyvinut, aby dokázal adekvátně bojovat s viry, které nakonec vedou k zánětu průdušek nebo  zápalu plic.

Bohužel sirup, po kterém často saháme, není ideálním řešením. Většina značek pomáhá snižovat přenos signálů v mozku, které vyvolávají kašel. Tyto značky sirupů obvykle obsahují kodein a dextromethorfan, což jsou dvě hlavní léčebné ingredience, které nám pomáhají během nemoci usnout. Ovšem jelikož jde o chemii, obsahují nežádoucí doprovodné jevy, kterými je třeba ospalost, ale i bolesti hlavy a bušení srdce.

obkladCo vám tedy doporučujeme? Raději přírodní domácí obklad, který snadno aplikujete na hruď.

Budete potřebovat:

  • med
  • olivový olej
  • ubrousky
  • gázu
  • lepící pásku

Směs aplikujte na ubrousek a přiložte na hruď. Zafixujte látkou a lepící páskou. U dětí tento obklad naneste již dvě až tři hodiny před spaním (neškodí tento postup opakovat).

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

  1. U reklamy na virove onenocneni mate v nazvu zazvorovy obklad a v recepru zazvor chybi je ti tak spravne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button