HubnutíJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Už jste vyzkoušeli chia semínka?

V současné době se jedná o nejznámější přírodní a zdravou pochoutku, kterou lze míchat s jogurtem, ale perfektní je také v salátu. Pojďme si říci, k čemu jsou tato semínka ještě dobrá.

Název těchto semen pochází z mayského slova a znamená sílu. Proč sílu? Protože již osmadvacet gramů těchto semínek obsahuje dostatek vitamínů a proteinů k tomu, aby se vám prodloužil život. To již stojí za pravidelnou konzumaci, že?

Jedná se o vynikající zdroj antioxidantů, jenž má vliv na naše tělo a ochrání nás také před rakovinou. Kromě toho jsou chia semínka účinným bojovníkem rovněž proti cukrovce, protože regulují hladinu cukru v naší krvi. Dokážou ale také urychlit naše trávení.

Dále jsou chia semínka perfektním zdrojem omega tři mastných kyselin, proto vám jejich konzumace pomůže posílit zdraví mozku, posílit kosti a zuby či zregulovat tuk v břiše.

Dále vám chia pomůže na zdraví vašeho srdce – zlepší totiž váš krevní tlak i hodnoty cholesterolu. Navíc mají dostatek bílkovin, které naše tělo potřebuje.

Oceníte ještě snížení chuti k jídlu, a to až o 60 %, regulaci funkce střev nebo vydatný zdroj vlákniny, díky čemuž semena nahrazují i vejce (postačí vám polévková lžíce chia se třemi lžícemi vody, které necháte odstát na patnáct minut).

Rovněž díky chia semínkům zkrášlíte, protože bojují proti zubu času – urychlují obnovu pokožky, díky čemuž zabraňují předčasnému stárnutí kůže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button