BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Už jste ochutnali Oolong?

Historie používání tohoto druhu čaje sahá až do období starobylé Číny. Jedná se o polozelený čaj (přechod mezi čajem zeleným a černým), který prošel částečnou fermentací. Je to vlastně skupina čínských a tchavwanských čajů, jež je charakteristická svým způsobem zpracování.

Jeho zdravotní přínosy v sobě kombinují dokonalé vlastnosti čaje černého a zeleného.

Obsah tělu prospěšných látek

Obsahuje velké množství antioxidantů, některé druhy vitamínů a malé množství minerálů (vápník, mangan, měď, selen, draslík nebo hořčík). Také obsahuje sloučeniny s detoxikačními účinky. Svým obsahem kofeinu, theofylinu a theobrominu může, při nadměrné konzumaci, působit jako stimulant nervové soustavy.

Zdravotní přínosy

Podporuje metabolismus, pomáhá při redukci váhy, působí pozitivně na zdraví srdce a celé cévní soustavy, na mozek, kosti a zuby.

  • Pomoc při hubnutí

Sloučeniny obsažené v čaji mohou pomáhat kontrolovat metabolismus tuků a tím podporovat procesy hubnutí.

  • Antioxidační účinky

Některé druhy sloučenin v čaji obsažené fungují jako antioxidanty a pomáhají tak odstraňovat z těla volné radikály. Ty mohou způsobovat řadu zdravotních obtíží a onemocnění. Patří mezi ně rakovina, ateroskleróza, mrtvice, revmatoidní artritida nebo onemocnění neurodegenerativní.

  • Zlepšení duševního výkonu

Díky obsahu kofeinu a pravidelné konzumaci čaje můžete zlepšit váš duševní výkon a udržet se bdělými po celý den.

  • Pomoc v boji proti stresu

V boji proti stresu pomáhají polyfenoly, které se v čaji nacházejí.

Vedlejší účinky čaje

Vzhledem k tomu, že čaj může obsahovat vyšší množství kofeinu, je potřeba tento fakt mít na paměti. Kofein na každého jedince působí jinak a jeho velké množství může způsobovat některé zdravotní obtíže – bolesti hlavy, úzkostné stavy, nespavost, nepravidelný srdeční rytmus, zažívací a trávicí obtíže, pálení žáhy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button