HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Ulevte si masáží sebe sama!

Vyzkoušeli jste tlakovou masáž bodů, která uleví vaší bolesti a posílí funkci vnitřních orgánů? Pokud ne a nevíte o co jde, pojďte se s tím seznámit níže.

Ano, správně, jedná se o výsadu čínských expertů, dokonce přímo lékařů, kteří tyto body spojují s vnitřkem těla, žílami tepnami a nervy.

Pokud tedy stisknete některý z doporučených bodů, působíte zrovna na problematickou partii, která vás třeba bolí. Tato metoda nemá daleko od akupresury či akupunktury.

  • Pokud vás bolí hlava, zapomeňte na léky, ale začněte masírovat sebe sama! Tak například masáž obličeje působí na bolesti zad, a dokonce dokáže probrat některé jedince z mdlob. Masírujte tedy bod mezi horním rtem a nosem, a to dvakrát denně po pěti minutách.
  • Pokud naopak budete masírovat bod – místo, kde se spojuje palec s ostatními prsty, pak si pomůžete spravit funkci střev.
  • Masáž pod koleny zase zlepšuje trávení.
  • Masáž na místě ve středu ucha vás zase uklidní a zbaví úzkosti a rychlého srdečního rytmu. Masírujte tento bod tři minuty denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button