Jídlo a receptyPřírodní léčba

Udělejte si za jeden měsíc pořádek v tlustém střevě

Když naše tělo zpracovává jídlo, které jíme, někdy se nahromadí zbytky jídla a slupek z ovoce na stěnu tlustého střeva. A příliš mnoho takového odpadu může způsobit mnoho vedlejších účinků a zdravotních problémů, protože uvolňuje toxiny do našeho krevního oběhu.

Skládá-li se naše strava z příliš mnoho zpracovaných potravin, které nejsou bohaté na vlákninu, pak jistě budeme potřebovat pročistit.

Nezdravá strava způsobuje příliš mnoho stresu na naše svaly tenkého a tlustého střeva. To může mít za následek výskyt malých vystupujících váčků, známých jako divertiklů v trávicím traktu. Tyto váčky mohou zachycovat hnilobné výkaly a oslabovat náš imunitní systém.

Jak tomu zabránit?

Zkuste tento následný recept, který je bohatý na vlákninu, která je zásadní složkou pro správnou funkci střev. Následující kombinace zvýší hladinu zdravých střevních bakterií, což je velmi důležité pro náš imunitní systém.

Budete potřebovat:

  • jednu lžičku mletých lněných semínekstřeva
  • jeden šálek (250 ml) organického kefíru
  • pět švestek
  • dvě lžíce ovesných vloček
  • jednu lžičku kakaového prášku
  • polovinu banánu

Švestky dejte do nádoby, zalijte vařící vodou a nechce deset minut odpočívat. Přidejte lněná semínka, ovesné vločky, kakao, kefír a banán. Vše poté přehoďte do mixéru a míchejte, až dostanete homogenní směs, kterou budete dále uchovávat v lednici.

Směs pijte v dopoledních hodinách po vypití teplé vody. Výsledky se dostaví již po jednom týdnu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button