Přírodní léčbaZdraví

Tyto čistící byliny pomohou s detoxikací těla

Detoxikace organismu patří mezi prastaré zdravotní praxe. Velmi často se provádí v jarním období, po těžkém jídle a zimní nečinnosti. Pomůže zlepšit trávení a zdraví střev, dodá energii a omladí a projasní pokožku. Existuje celá řada zdravotních návyků a potravin, které detoxikaci podpoří, bylinky jsou skvělým spojencem.

Detoxikace v našem těle probíhá neustále. Podílejí se na ní játra, ledviny, tlusté střevo, lymfatický systém nebo kůže. Pomáhají z těla odstraňovat odpadní látky a toxiny. Jen tak může fungovat na plný výkon. Detoxikaci podpoří a zefektivní vhodné byliny.

Nejlepší detoxikační bylinky pro očistu těla

Pampeliška – patří mezi nejlepší detoxikační bylinky. Je užitečná pro stimulaci jater, pomáhá odstraňovat odpad a toxiny z krve. Podpoří lepší trávené a zdraví pokožky. Nejsilnější účinek má kořen na játra. Listy mají mírně diuretické vlastnosti a podporují činnost ledvin, které z těla odplavují škodliviny.

Kořen lopuchu – čistí krev a játra. Vnitřní užívání podporuje vyplavování toxinů z těla, které jsou spojovány s kožními obtížemi, mezi něž patří akné nebo ekzém.

Červený jetel – má vztah ke kůži. Zlepšuje krevní oběh, stimuluje činnost jater a čistí lymfu. Může podpořit hormonální zdraví.

detoxikace

Ostropestřec mariánský – účinná bylinka pro detoxikaci jater. Obsahuje několik antioxidantů, které proces detoxikace podporují. Sylimarin v něm obsažený zvyšuje produkci dalších antioxidantů v těle. Patří mezi ně glutathion a superoxiddismutáza, které pomáhají obnovovat jaterní buňky.

Kopřiva – je všestranná čistící bylina. Stimuluje lymfatický systém, játra a má močopudný účinek. Díky tomu podporuje činnost ledvin, které z těla vyplavují toxiny.

Měsíček lékařský – povzbudí játra, trávení a lymfatický systém.

Kurkuma – má protizánětlivé účinky, podporuje zdraví jater a detoxikaci těla. V játrech a žlučníku stimuluje produkci žluči. Kromě toho obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály a brání jejich hromadění v těle.

Schisandra – v tradiční čínské medicíně se používá pro podporu jater. Pomáhá s obnovou energie těla a jemně čistí.

Chlorella – tato zelená řasa je bohatá na živiny a může být nápomocná při detoxikaci. Váže na sebe toxiny. Velká část detoxikačních schopností chlorelly pochází z vysokého množství přítomného chlorofylu.

Spirulina – opět se jedná o řas, která je bohatá na chlorofyl. Váže na sebe toxiny a odvádí je z těla. Spirulina také obsahuje silný antioxidant známý jako fykocyanin, který podporuje funkci jater a ledvin a dále podporuje detoxikaci.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button