BylinkyZdraví

Tyto bylinky pomáhají zahánět chuť na cukr

Cukr naše tělo, v omezeném množství, potřebuje jako palivo. Zvýšená chuť na cukr však má za následek jeho nadměrnou konzumaci. Velké množství tělo nedokáže využít. Vyšší příjem cukru zhoršuje kontrolu krevního cukru a často bývá příčinou nechtěného přibývání na váze. Vyvolává nadměrnou produkci inzulínu, což zvyšuje riziko různých zdravotních poruch. Pokud kolísá hladina cukru, bývá to jednou z příčin chutí na sladké. To vás nutí konzumovat nezdravé potraviny s vyšším obsahem cukru. Chuť na sladké můžete vyzkoušet překonat díky některým bylinkám. Ty pomáhají se stabilizací hladiny cukru v krvi.

Skořice

Touhu po sladkém pomáhá ovládat aromatický skořicový čaj. Také můžete použít koření při přípravě některých pokrmů. Skořice je šikovným pomocníkem při metabolismu glukózy. Pomáhá zvyšovat citlivost na inzulín a stabilizovat hladinu cukru v krvi. Díky tomu se snižuje vaše chuť na potraviny s vyšším obsahem cukru.

Lékořice

Chuť na sladké bývá spojována se stresem. Ten oslabuje nadledvinky a zhoršuje chutě. Hormon kortizol, který produkují nadledviny, pomáhá v boji proti stresu a bývá spojován s metabolismem cukru. Únava nadledvin bývá příčinou rychlého odbourávání kortizolu a tím snižuje jeho dostupnost pro stabilizaci hladiny cukru. Tím dochází k vyvolávání chutě na sladké. Pozor na konzumaci lékořice při vysokém krevním tlaku.

lékořice

Ženšen

Pokud bývá chuť na sladké spojována se stresem, závislost na cukru může pomoci překonat ženšen. Je to známý prostředek proti stresu. Kromě toho snižuje hladinu cukru v krvi.

Šafrán

Pomáhá při regulaci mozkové dráhy spojené se závislostí na cukru. Podporuje pocit sytosti a tím se snižuje chuť na sladké.

Aloe Vera

Tato rostlina obsahuje polysacharidy, které mohou pomoci se stabilizací hladiny cukru v krvi. Tím snižují chutě na sladké. Diabetikům může pomoci zlepšit citlivost na inzulín. Použít můžete šťávu nebo extrakt z Aloe Vera.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button