Babské radyBylinkyHubnutíZdraví

Tyto bylinky podpoří váš metabolismus a pomohou s úbytkem hmotnosti

Zdravý metabolismus rozhodně pomáhá při hubnutí. Také je však potřebný pro správné imunitní funkce, pro vyrovnanou hladinu estrogenu, pro dobré mozkové funkce nebo pro zdravou sexuální touhu.

Co je vlastně metabolismus?

Jednoduše řečeno se jedná o sérii chemických reakcí, které probíhají v našem těle proto, aby poskytovaly energii, která podpoří náš život. Zahrnuje rozklad potravy na formu energie, kterou může naše tělo využít nebo ji uložit. Pokud však dojde k zaseknutí metabolismu, tělo neumí efektivně využívat svůj zdroj energie. Jako důsledek se pak může objevit celá řada zdravotních komplikací nebo přibývání na váze a to díky tomu, že tělo dostatečně rychle nespaluje kalorie.

Nejlepší bylinky na podporu metabolismu

Kajenské papriky

Obsahují sloučeninu kapsaicin. Ta jim dodá štiplavou chuť. Kromě toho má celou řadu výhod, mezi jinými také zlepšuje metabolismus a to tím, že zvyšuje hladinu tepla v těle a tím podporuje spalování většího množství kalorií.

Zázvor

Kromě jiného stimuluje trávení a zmírňuje nevolnost. Jeho hlavní účinnou látkou je gingerol, který mu dodává teplo. Také má protizánětlivý a imunitu posilující účinky. Zrychluje metabolismus a zvyšuje spalování tuků. Ideální je, pokud použijete čerstvý kořen.

zázvor

Kurkuma

Blízko příbuzná k zázvoru. Obsahuje účinnou sloučeninu známou jako kurkumin. Ten může mít silný vliv na náš metabolismus, který podporuje, také pomáhá bojovat s břišním tukem.

Ženšen

Patří mezi adaptogeny a již dosti dlouhou dobu se používá v tradiční čínské medicíně. Obsahuje sloučeniny známé jako ginsenosidy, které mají antioxidační sílu a mnoho dalších vlastností. Kromě toho, že ženšen může zvýšit metabolismus, stimuluje ztrátu tuku a má vliv na to, jak tělo tuk absorbuje a využívá.

Kmín

Kmín se řadí mezi zahřívací bylinky a zároveň se jedná o velmi oblíbený druh koření. Najdete jej v indické, latinskoamerické a blízkovýchodní kuchyni. Zvyšuje metabolismus a urychluje spalování tuků.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button