BylinkyPřírodní léčba

Tyto bylinky jsou úžasné proti stárnutí

Kdo by si rád nezachoval mladistvý vzhled? Každý touží být mladý a zpomalit stárnutí. Stárnutí je však přirozený proces. Některé bylinky však mohou pomoci tyto změny oddálit či zpomalit. A které to jsou?

Ženšen

Tato rostlinka je považována za fantastickou. Ve východní společnosti jsou vlastnosti této byliny využívány velmi často. Mezi země, ve kterých se těší oblibě, patří Japonsko, Čína nebo Korea. Tato bylinka účinným způsobem dodává energii. Pomáhá udržovat v rovnováze hladinu cholesterolu a snižuje hladinu stresu. To vše má negativní podíl na rychlejším stárnutí.

Rozmarýn

Antiseptické vlastnosti této bylinky se využívají při hojení některých kožních obtíží. Účinkují i v boji proti akné. Tato bylinka se však využívá i proti předčasnému stárnutí. Obsahuje antioxidant kyselinu rozmarýnovou, která právě pomáhá v boji proti stárnutí.

Kurkuma

Opět jedna z velmi účinných bylinek. Lze ji využít i jako koření při přípravě orientálních pokrmů.

Gotu Kola

Tato bylina byla využívána již v dobách starověku. Podporuje inteligenci, paměť a dlouhověkost a pomáhá bojovat proti stárnutí. Blahodárně působí na oběhový systém, zvyšuje průtok krve a zlepšuje nervové funkce.

gotu kola

Ginkgo Biloba

Pomáhá prokrvovat mozek, zlepšuje paměť a vaskulární funkce. Poskytuje pozitivní výhody v boji proti stárnutí.

Ostropestřec mariánský

Tato bylinka byla ve starověku používána pro detoxikaci těla. Kromě toho chrání pokožku před škodlivými slunečním paprsky. Její vlastnosti bojující proti stárnutí mají pozitivní vliv na naše tělo. Máte-li suchou pokožku, pomůže ji zvlhčit a zklidnit.

Heřmánek

Obsahuje apigenin, který je účinný v boji proti předčasnému stárnutí. Bylinka navíc prospívá kardiovaskulárnímu systému.

Borůvka

Obsahuje antokyanosidy, které velmi účinně zlepšují krevní oběh. Kromě toho chrání křehké kapiláry.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button