KrásaPřírodní léčbaZdraví

Trápí vás akné? Pomohou vaječné pleťové masky

Akné se neobjevuje pouze u dospívající mládeže. Může potrápit každou věkovou skupinu. Důvodů, proč se akné vyskytuje, je celá řada. Může to být mastná strava, nevhodná kosmetika, stres nebo dokonce dědičnost. Můžete vyzkoušet přípravky z obchodu nebo si připravit svoje vlastní, ze snadno dostupných surovin. Pleťové masky takto připravené neobsahují žádné chemikálie, jsou čistě přírodního charakteru a nedráždí tak pokožku.

Vejce a avokádo

Suroviny pro přípravu:

  • 1 syrový vaječný žloutek
  • 1 zralé oloupané avokádo
  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce mléka

Postup přípravy:

Rozmačkejte avokádo, přidejte k němu ostatní suroviny a vše dobře promíchejte. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Následně si obličej omyjte teplou vodou.

Vaječný žloutek pomáhá kontrolovat sekreci mazu a působí jako mírný adstringent – pomáhá stahovat póry. Avokádo obsahuje, kromě jiného, vitamín E, který pomáhá bojovat proti bakteriím, jež jsou jednou z příčin akné. Med má protizánětlivé vlastnosti a hydratuje pokožku.

avokádo

Vejce a citronová šťáva

Suroviny pro přípravu:

  • 1 syrový vaječný bílek
  • 1 polévková lžíce citronové šťávy

Postup přípravy:

Vyšlehejte bílek a přidejte k němu citronovou šťávu. Obě suroviny dobře promíchejte a vzniklou směs naneste na obličej. Nechte působit 30 minut a následně smyjte studenou vodou.

Vejce obsahuje enzym lysozym, který pomáhá inhibovat bakterie způsobující akné a také pomáhá exfoliovat pokožku. Citronová šťáva poskytuje mírné adstringentní vlastnosti, které pomáhají stahovat póry.

Vejce a okurka

Suroviny pro přípravu:

  • 1 syrový vaječný žloutek
  • 1 polévková lžíce okurkové šťávy
  • 1 polévková lžíce jogurtu
  • 1 polévková lžíce medu

Postup přípravy:

Všechny suroviny dobře promíchejte, vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Smyjte studenou vodou.

Šťáva z okurky nabízí přírodní adstringentní vlastnosti a také pomáhá zesvětlit pleť. Jogurt působí jako přírodní zvlhčovač, který pomáhá vyživovat pokožku. Vaječný bílek pomáhá čistit pokožku a absorbovat přebytečný maz. Med má protizánětlivé vlastnosti.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button