KrásaPřírodní léčba

TOP přírodní oleje vhodné pro naši pleť. Mohou pomoci proti akné i kožním plísním

Hydratace je důležitou součástí péče o každý typ pleti. Nejen tu, ale i další bonusy, nabízejí některé druhy přírodních olejů. Ty najdeme v celé řadě kosmetických produktů. Některé přírodní oleje můžeme aplikovat přímo na pokožku. Při používání na pokožku obličeje bychom měli být opatrní, především v případě, že máme pleť mastnou nebo s akné.

Jaké výhody nabízejí přírodní oleje naší pokožce?

Obsahují celou řadu významných látek a sloučenin. Patří mezi ně vitamíny (A, C, D, E), polyfenoly, flavonoidy, antioxidanty, koenzym Q10 nebo omega-3 mastné kyseliny. Kromě toho pokožku hydratují, zklidní a nabízejí účinky antioxidační (bojují proti poškození způsobené volnými radikály), antibakteriální a protizánětlivé.

POZOR při jejich používání by si měly dát osoby s pletí citlivou nebo ti, kdo mají alergie na ořechy. Vždy je vhodné provést nejprve test snášenlivosti. Pokud se objeví jakékoli podráždění, je potřeba navštívit svého ošetřujícího lékaře a vše s ním konzultovat.

Které oleje můžeme používat?

Kokosový olej nabízí účinky antibakteriální, protizánětlivé, antioxidační a hojivé. Pomáhá hojit pokožku porušenou, zaceluje drobné jizvy. Mandlový olej pomáhá v boji proti předčasnému stárnutí. Hroznový olej má účinky antibakteriální a antioxidační. Také pomáhá hojit drobná poranění. Olivový olej může pomoci v boji proti předčasným známkám stárnutí, kromě toho má účinky protizánětlivé a hojivé. Arganový olej obnovuje poškozenou kožní bariéru a nabízí účinky protizánětlivé a hojivé. Zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá bojovat proti známkám předčasného stárnutí. Jojobový olej pomáhá bojovat proti zánětům a má vlastnosti antioxidační a hojivé. Marulový olej podporuje hydrataci pokožky a olej vyrobený z čajovníku je šikovným pomocníkem v boji proti akné a kožním plísním. Také pomáhá snižovat zánětlivost pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button