S nadcházejícím jarem přichází i doba, kdy je velmi vhodné detoxikovat tělo. Mezi nejdůležitější orgány, které je nutné pravidelně očišťovat, je tlusté střevo. Tlusté střevo odvádí odpadní látky z těla a pokud správně nefunguje, může to vést k chronickým zácpám, poškození střeva, k syndromu dráždivého tračníku, i k závažným onemocněním jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida, či dokonce ke vzniku nádorů.

Jak tlusté střevo čistit

Pro správnou funkci tlustého střeva je nezbytné dodržovat zásady správné výživy, dbát na dostatečný příjem tekutin, kdy je ideální čistá neperlivá voda, nezanedbávat fyzickou aktivitu. Tyto obecné rady ostatně platí pro to, aby celý náš organismus správně fungoval.

Chceme-li se na zaměřit na detoxikaci tlustého střeva

– zvýšíme příjem vlákniny z ovoce a zeleniny

– konzumujeme lněné semínko (ideálně namleté), kefíry

– velmi silné čistící účinky mají fermentované potraviny, kyselé zelí

– výborné jsou ovocné a zeleninové šťávy, které mají nejen čistící ale i protizánětlivé účinky

Čistící nápoj vhodný k očistě tlustého střeva

Přírodní nápoj jednoduše vyrobíte doma ze zázvoru, citrónu, mořské soli, jablečné šťávy. Všechny ingredience musí být čerstvé.

Tento domácí detoxikační nápoj

  • vyplaví odpadní látky ven z těla
  • pomáhá odstranit zácpu
  • potlačí záněty
  • naváže toxiny
  • obnoví střevní výstelku
  • zlepší průchod potravy střevem

Doporučuje se, abyste se během jeho užívání raději zdržovali dosahu toalety, protože konzumace nápoje může vést k náhlé potřebě vyprázdnit se.

Postup:

Převařenou nebo filtrovanou vodu (1-1,5dcl)nalijeme do hrnce a rozpustíme v ní ¼ lžičky mořské vody, ohříváme na vlažnou teplotu a mícháme dokud se v ní sůl nerozpustí. Po té přidáme zázvorovou (1 lžičku), citrónovou (2 polévkové lžíce) a jablečnou šťávu (půl sklenice). Promíchejte. Pijte ideálně třikrát denně před hlavním jídlem. Kůra by měla trvat dle míry vašich potíži jeden až sedm dní. Je velmi důležité pít denně během kúry alespoň 8 sklenic vody, neboť jedině tak má detoxikace ten správný účinek.

Čtěte:  Červená řepa poskytuje našemu tělu celou řadu benefitů