Babské radyKrásaNezařazenéZdraví

Tipy, jak na roztřepené konečky vlasů

Roztřepené konečky jsou vadou na kráse našich vlasů. Vystavení nepříznivým vlivům počasí, chemikáliím, stejně jako slunci naše vlasy vysouší, takže se krepatí, tvrdnou a třepí. To se ještě zhoršuje, když jsou vlasy nadměrně šamponovány, vysoušeny nebo když jejich majitel či majitelka používá velké množství stylingových přípravků. Zde je několik jednoduchých a účinných tipů, jak na roztřepené konečky.

Nemyjte vlasy každý den

Myjte si vlasy nejméně každý druhý den. Tím jim dodáte dostatek času, aby zregenerovali své přírodní oleje, které mají zásadní význam pro hebké, hladké a zářivé vlasy.

Nikdy nepoužívejte horkou vodu

Používání horké vody také vede k narušení povlaku z přírodních olejů, takže vlasy přichází o svou vlhkost. Vlasy si myjte vodou, která je jen o trochu teplejší, než vaše tělesná teplota.

Kartáčujte moudře

Nikdy nekartáčujte mokré vlasy. Pokud máte vlasy zacuchané, začínejte od konečků, abyste předcházeli zbytečnému trhání. Používejte kartáč s flexibilními a měkkými štětinami a kartáčujte pomalu, abyste rozčesali případné uzle, a to bez jakéhokoli poškození vlasů.

Nikdy nešamponujte vlasy

Šampony slouží k očistě pokožky hlavy a jejich nanášení na celé vlasy není nejlepší nápad. Renomovaní kadeřníci z celého světa doporučují šampon na vlasy vůbec nenanášet. Velkoryse napěňte šampon na pokožce hlavy, takže přes vlasy pěna přejde, až ji budete umývat.

Vždy vlasy hloubkově hydratujte

Na konci každého mytí je podmínkou pěkných vlasů hloubková hydratace. Naneste kondicionér či masku na vlasy a nechte působit několik minut, nejlépe půl hodiny, poté opláchněte.

Sušte vlasy přirozeně

Nechte vlasy usychat na vzduchu či volte měkký a hustý ručník, kterým přebytečnou vodu šetrně odstraníte.

Rozčesávejte opatrně

I když není dobré česat vlasy, když jsou mokré, pokud to nejde jinak, používejte hřeben se širokými zuby, který je navržen přímo k tomuto účelu.

Vyhýbejte se používání stylingových přípravků

Omezte používání stylingových přístrojů a přípravků, jako jsou natáčky, žehličky, spreje, gely a další věci, které vlasům škodí. A když už chcete použít na vlasy vysokou teplotu, nikdy nežehlete ani nekulmujte vlhké vlasy.

Pravidelná údržba

Zkracujte vlasy jednou za 6 až 8 týdnů, abyste zabránili krkatým a drsným roztřepeným konečkům.

Následujte tyto tipy a vaše vlasy budou před roztřepenými konečky v bezpečí.

 

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button