Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Tip na vši – majonéza!

Pokud trápí vaše děti vši, které si často nosí ze školky, zpozorněte. Zbavit se tohoto otravného hmyzu totiž lze také levnější a bezpečnější cestou než chemickými přípravky!

Nejen nepříjemný, ale také infekční hmyz, který se zabydluje ve vlasech hostitele – to jsou vši. Ač jsou vši neškodné, dobrou reklamu nám nedělají. Jakmile kousnou, jejich sliny způsobí nepříjemné svědění, které hostitele nutí se škrábat. Krvácení, ke kterému po rozškrábání nebo už po kousnutí dochází, však může dojít až k bakteriální infekci.

Jak vám tedy majonéza pomůže? Jednoduše s ní dítěti potřete hlavu a poté zakryjte koupací čepicí. Je však nutné, aby dítě s čepicí spalo, vybavte proto postel starým povlečením. Druhý den pak dítěti umyjte hlavu jemným šamponem. Výsledky vás překvapí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button