Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Tento kořen uleví při problémech s trávením. A nejen to…

Zázvor zlepšuje trávení, přičemž porucha trávení se vyznačuje nadýmáním a bolestmi břicha. Můžete vyzkoušet citrónovou vodu, ale taky zase doporučený zázvorový čaj, který řeší najednou vícero zdravotních problémů. Tento pikantní lahodný mok pomáhá vašemu žaludku tak, že mu uleví při vyprazdňování a pomáhá rovněž vylučovat střevní plyny, a zmírnit tak pocity nepohodlí a nadýmání.

K tomuto účelu je používán již tisíce let zejména v Číně a Japonsku. Později věda ukázala, že lidské zvyky a babské rady opravdu nelžou co do účinku. Příroda je holt mnohdy efektivnější než chemie. Kromě toho zázvor nedráždí žaludek, a právě proto je tak perfektním lékem.

Kromě pomoci při zažívání, jej lidé využijí také při problémech s dýchacím systémem. Respirační systém je totiž citlivý na infekce, které jsou způsobené viry a bakteriemi. právě čerstvý kořen zázvoru umí proti těmto problémům bojovat. Navíc nás zbavuje kašle i příznaků chřipky. Pamatujte však, že tento kořen musí být opravdu čerstvý, a právě v této době je jeho sezóna. Vyhýbejte se proto lékařským předpisům s antibiotiky a jinou chemií a snažte se raději co nejvíce užívat tento přírodní lék v podobě čaje, který si zvládne připravit každý z nás.

A dále umí tento dar přírody bojovat s bakteriálními a virovými infekcemi, ale také s houbami, a to spolu s esenciálními oleji z čajovníku. Pokud budete pít zázvorový čaj a mazat na postižená místa tento olejíček, pak se brzy dostaví efektivní výsledky.

Připravit si tento čaj lze různými způsoby. Někdo si troufá na nahořklou chuť již zpracovaného koření, které se jindy spíše využívá při pečení, další si koupí zázvor v pytlících a ti tradiční popíječi tohoto kořene si kořen přímo sami strouhají do horké vody. Tak je to nejúčinnější, protože se vám dostává přímo čerstvých vitamínů…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button