KrásaZdraví

Tělový olej nebo mléko? Co je pro pokožku lepší?

Oba produkty jsou zcela odlišné a to jak strukturou, tak i funkcemi. Oba hydratují pokožku, mají však odlišné složení.

Tělový olej

Většinou se skládá z olejů přírodního charakteru. Může se jednat o olej jeden nebo kombinaci několika olejů. Obnovuje vlhkost pokožky a vyživuje její vnější vrstvu. Kromě toho vytváří ochrannou bariéru. Ta brání ztrátě vlhkosti.

Pro jeho výrobu se používají různé druhy olejů – z ořechů, semen, rostlin nebo oleje esencální. Neobsahuje žádnou přidanou vodu, emulgátory ani konzervační látky. Může obsahovat antioxidanty, vitamíny a prospěšné rostlinné extrakty.

Nanášíme jej na řádně očištěnou pokožku. Ideální je použít jej ihned po sprchování. To je pokožka vlhká a olej se do ní lehce vstřebá.

Výhody

Podporuje hydrataci pokožky. Olejová masáž zlepšuje bariérovou funkci a zabraňuje odpařování přirozené vlhkosti. Snižuje výskyt jizev a strií. Olejová masáž pokožku rozjasní. Reguluje tvorbu kožního mazu. Má dokonalé absorbční vlastnosti.

Tělový olej můžete používat každý den.

tělové mléko

Tělové mléko

Jedná se o roztok vytvořený na vodní bázi v oleji. Pomáhá uzamykat vlhkost ve vnější vrstvě pokožky. Zklidňuje, hydratuje a omlazuje vrchní vrstvu pokožky. Umí uzamknout vlhkost, ale také absorbuje vodu. Pokožku zanechává jemnou, hladkou a hydratovanou.

Nachází se v něm také změkčovadla, které pokožku udržují jemnou a hladkou. Obsahuje okluzivní látky, které brání vypařování vlhkosti z povrchu pokožky. Je doplněno o látky, které upravují pH pokožky.

Tělová mléka vitamíny, kyselinou hyaluronovou, glycerinem, aloe vera a ceramidy mohou zlepšit schopnost pokožky zadržovat vodu.

Výhody

Udržuje pokožku jemnou a hydratovanou. Bojuje proti její suchosti, praskání nebo svědění. Obnovuje ztracenou vlhkost a pokožku udržuje jemnou. Vyhladí drsnější místa na loktech nebo kolenou. Pomáhá bojovat proti stárnutí.

Tělové mléko můžete nanášet tak často, jak potřebujete. Minimálně však jednou denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button