Přírodní léčbaZdraví

Těchto 5 rostlin v ložnici vám zlepší spánek!

Hodně lidí trpí nedostatkem spánku, co si budeme povídat. Takové problémy se spánkem mohou způsobit i řadu dalších negativních procesů organismu. Podle nejnovějších statistik CDCP (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí), bylo zjištěno, že nedostatečný spánek je problém veřejného zdraví.

Pokud jste už vyzkoušeli koupit novou matraci, dát si před spaním bylinkový čaj nebo relaxaci a nic nepomáhá, možnosti, jak lépe a přirozeně usnout jste ještě nevyčerpali. Další přírodní cestou mohou být rostliny v ložnici.

Rostliny v ložnici

Většina z nás skutečně neví, jak rostliny ovlivňují kvalitu ovzduší a tedy i vzduchu, který dýcháme. Nečistoty z ovzduší mohou spouštět faktory pro vznik řad nemocí a chorob. Bez jakýchkoliv pochybností si troufáme tvrdit, že čím více správně vybraných rostlin do vašich interiérů, tím lepší kvalita vzduchu. Řešení může být tedy jednoduché – stačí dát více rostlin do ložnice a uvidíte, že se váš spánek zlepší a budete stále v dobré náladě.

Mimo spánku a nálady získáte ještě další různé výhody: lepší funkce mozku a čichu, úlevu od bolesti hlavy, méně úzkosti a stresu. Nedávná studie, prováděná výzkumníky z NASA, kteří studovali zklidňující a čistící účinky různých rostlin potvrdila výborné vlastnosti u těchto 5 rostlin.

Top 5 rostlin zlepšujících spánek

Jasmín

Tato exotická rostlina má velmi příjemnou a uklidňující vůni. Vůně jasmínu zlepšuje kvalitu spánku, snižuje stres a úzkost. Po ranním vstávání se budete cítit bdělejší, protože stres a úzkost vás nemá ve své moci. Zvýší se i vaše produktivita na příští den.

Levandule

Možná znáte levandulový olej, ale neznáte levanduli, kterou si můžete pěstovat klidně i v ložnici. Na spánek má velmi pozitivní vliv. Zpomaluje tepovou frekvenci, takže vám pomůže se zklidněním, pokud se před spánkem nemůžete zbavit úzkosti a stresu. Zlepšuje mozkové funkce a pomáhá tišit pláč malých dětí.

Tchýnin jazyk

Tato rostlina je skvělá pro čištění vzduchu uvnitř vašeho domu ve dne i v noci. A nejlepší ze všeho je, že Tchýnin jazyk je velmi snadné udržet při životě. Navíc je díky svým jednoduchým zeleným a žlutým listům i jakousi dekorací do domácnosti. Podle NASA patří mezi top 10 rostlin, které perfektně filtrují vzduch. Během noci produkuje kyslík, takže vzduch udržuje svěží a čistý i během dne. Některé studie také uvádějí, že vám tato rostlina pomůže i vyhnout se podráždění očí, dýchacím potížím a bolestem hlavy.

Břečťan popínavý

Ve studii NASA se Břečťan popínavý ukázal jako rostlina s detoxikačními účinky. Jedná se o vysoce kvalitní „čističku“ vzduchu. Je velmi elegantní, snadno se pěstuje a snižuje formy nečistot ve vzduchu až o 94%! To z něj činí ideálního společníka do ložnice, jelikož pomáhá i lidem trpícími alergiemi. Pro děti a domácí zvířátka je však při nešťastném pozření velmi toxický!

Aloe Vera

Tato úžasná rostlina je známá také jako „rostlina nesmrtelnosti“. Aloe vera je jednou z nejlepších přírodních rostlin, která vlastní dlouhý seznam léčivých vlastností. V noční době emituje kyslík, zanechává vzduch čerstvější a zajišťuje klidný spánek. Další dobrou věcí o aloe vera je, že nevyžaduje mnoho pozornosti jako některé jiné rostliny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button