Přírodní léčbaZdraví

Tato bylina je zmíněná v Bibli i Koránu: Lék na všechno kromě smrti

Kdo věří na to, že černý kmín je bylina stvořená bohem, ten to bude mít v životě jednodušší. V bibli a Koránu se o ní hovoří jako o bylině, která se používá na všechna onemocnění. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších bylinek v historii medicíny.

Ve starém Egyptě jí lidé používali ke zlepšení trávení, studených nohou, bolestí hlavy, zubů a na různé infekce. Archeologové objevili černý kmín v hrobce faraona Tutanchamona. Islámský prorok Muhammad řekl, že černý kmín je osivo, které léčí všechny nemoci kromě smrti.

Všelék

kmínNigella sativa, počeštělým výrazem černý kmín, je znám i v současné době. Neléčilo se s ním jen ve starověkém Egyptě, ale stejně dobře jde jeho účinky využít dnes, jak preventivně, tak léčebně. Mnoho lidí nazývá tuto bylinu lékem na všechno.

Je tomu více, než 200 let, kdy studie prokázaly zdravotní přínosy této rostliny. Pozoruhodné vlastnosti semen dokážou léčit i autoimunitní onemocnění, např. roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, psoriáza, astma, alergie a alergická rýma.

Tato úžasná bylinka je také velmi užitečná při snižování vysokého krevního tlaku, rovněž snižuje počet triglyceridů a cholesterolu. Zmírňuje také příznaky diabetu, ekzému, akné, zánětu průdušek, zápalu plic, zánětu vedlejších nosních dutin, gastritid, vředů, jaterních poruch, rakoviny, špatného krevního oběhu, únavy, atd. Lze říci, že je pomocnou metodou ke snižování vedlejších účinků konvenční chemoterapie a radioterapie.

Lékařští odborníci zjistili, že s touto léčbou klesají projevy alergií dýchacích cest, tedy rýmy a astmatu. Černý olej získaný ze semen rozšiřuje dýchací cesty. Jeho antibiotické vlastnosti zabraňují rozvoji sekundárních bakteriálních infekcí, které se dost často objevují u některých typů alergií. Černý kmín pomáhá tělu k přípravě na styk s alergenem tím nejlepším způsobem, tedy přírodně a bezpečně.

Je skvělou medicínou na srdce

Černý kmín je velmi prospěšný na srdce. Semena z něj posilují cévní stěny a zvyšují jejich odolnost, což vlastně vede i k řádné regulaci krevního tlaku. Studie ukázaly, že olej z černého kmínu snižuje hladinu škodlivého cholesterolu (LDL) a triglyceridů v krvi.

Tento olej se používá k regulaci hladiny cukru v krvi. Stimuluje slinivku břišní k sekreci inzulínu, a to zvyšuje citlivost buněk. U lidí s diabetem 2. typu byste si jistě všimli rozdílu.

V posledních několika letech se přišlo na to, že osivo černého kmínu má silné protinádorové vlastnosti, které by dle zdravotních odborníků mohly být využity v léčbě rakoviny. Působí přímo na nádorové buňky a zvyšuje imunitní systém v lidském těle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

 1. Dobrý den, kdo by měl zájem o panenský olej z černého kmínu. Můžu poradit kvalitní s nízkou dobou expirace.

  1. Dobrý den, mám zájem o olej z černého kmínu, můžete mi, prosím,poradit?
   Děkuji a přeji hezký den. Eva

   1. Dobrý den, mohu vám černý kmín poslat poštou za 514kč + poštovné, nebo vám můžu zajistit odběr černého kmínu od firmy Missiva za výrobní ceny, za cenu 395 kč. Můžete se i podívat na jejich stránky missiva.cz. Za 120,- kč vám mohu u Missivy nezávazně zaregistrovat /žádné povinné odběry, nic…/, dostanete registrační číslo a můžete si objednávat z pohodlí od počítače za výrobní ceny :-). Kdyby vás nabídka oslovila, můžete mě kontaktovat na tel. č. 601593028.

    Krásný sluneční den, přeje Helena Malerz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button