Babské radyHubnutíJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Tajemství zeleného čaje v souvislosti s hubnutím

Zelený čaj by se měl stát vaší denní rutinou. Protože jedině pak z něj využijete veškeré zdravotní účinky.  I přesto studie ukazuje, že každý průměrný člověk tento čaj vypije pouze jednou za 66 dní…

Ukazuje se, že alespoň dvakrát za měsíc je základ, pokud z tohoto moku chcete vyždímat, co se dá. Proč ale pít zrovna tento čaj, který není každému po chuti? Zejména proto, že je bohatý na antioxidanty – polyfenoly. Dále na katechiny, taniny, fenolové kyseliny a flavanoly, kofein, vitamín B a C, esenciální oleje, aminokyseliny a podobně. EGCG pak figuruje jako ten nejsilnější antioxidant, který je spojen s protizánětlivými a antikarcinogenními vlastnostmi.

O výhodách pití zeleného čaje jsme již psali. Má funkci na mozek, srdce i orgány. Pomůže vám však ale také zhubnout. To jde však ruku v ruce se správnou životosprávou a cvičením. Kromě tohoto doporučená denní dávka při hubnutí je 270 mg EGCG a 150 mg kofeinu denně. Vypijte tak několik šálků tohoto čaje s doporučenými třemi gramy sušených čajových lístků denně.

Hubnutí nastupuje pomalu, vše však jde, když tomu necháme prostor a živíme se zdravě. Tedy nezapomeňte na zeleninu, ovoce, bílkoviny a vodu. V jídle ustupujte také pomalu, tedy pokud teď jíte denně 2500 kalorií, omezte je na 2000 denně. Po týdnu za se uberte. Poradit se lze také se specializovanými odborníky. Vše však doplňujte tímto zeleným čajem a zapomeňte na cukr.

A k čemu je po zhubnutí dobrý tento čaj? Vaši kýženou hmotnost poté dokáže i udržet!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button