Přírodní léčbaZdraví

Tyto Super-Foods pomáhají při prevenci vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak, také známý jako hypertenze, je stav, který postihuje miliony lidí. Bohužel je to docela vážná zdravotní komplikace. Pokud je neléčena, může přispět k mrtvici, srdečnímu infarktu a k celé řadě dalších zdravotních obtíží.

Mezi nejčastější příčiny vysokého krevního tlaku patří genetika, stres, nadměrná dávka soli a alkoholu, obezita, fyzická nečinnost či ledvinové obtíže.

Zde je několik přírodních prostředků pro regulaci vysokého krevního tlaku.

Kokosová voda

Obsahuje velké množství draslíku, vitamín C a hořčík. Všechny tyto látky pomáhají snižovat vysoký krevní tlak.

Česnek

Zvyšuje tvorbu sirovodíku a oxidu dusnatého, čímž podporuje uvolnění krevních cév a regulaci hypertenze.

Citrony

Jsou neuvěřitelným zdrojem vitamínu C a antioxidantů, které mohou pomoci neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů v těle. To však není všechno, toto ovoce může také udržet krevní cévy pružné, čímž snižuje vysoký krevní tlak. Jinými slovy pravidelná konzumace čerstvě vymačkané citronové šťávy pomáhá při regulaci hypertenze.

Melounová semínka

Tato semena obsahují cucurbocitrin, což je silná sloučenina, která může pomoci rozšířit krevní kapiláry, stejně tak jako zlepšit funkce ledvin.

Banány

Jsou bohaté na draslík, což je minerál zodpovědný za snížení účinků sodíku v těle.

Celer

Je bohatý na látky, které uvolňují svaly, zlepšují průtok krve a díky tomu upravují hypertenzi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button