Jídlo a receptyPřírodní léčba

Sůl nad zlato

Že je sůl opravdu důležitá, se dozvíte právě dnes. Je efektivní nejen v kuchyni a k jejímu ochucení jinak nevábného jídla, ale využijete ji například i k hygieně těla. Obrousí vaše nohy, ale zbaví také vaše vlasy mastnoty.

Pokud trpíte na mastnou hlavu, přidejte do svého oblíbeného šamponu trochu soli. Hlavu si poté umyjte, jak jste zvyklí, a rázem pocítíte změnu.

Nejen na mastné vlasy je však sůl efektivní. Rovněž pokud vám chybí objem, přidejte tuto sůl do kondicionéru. Ten pak do hlavy vmasírovávejte dvacet minut. Hlavu si pak nezapomeňte umýt.

Pokud smícháte sůl s mýdlem nebo krémem, postaráte se o vlhkou pokožku. Po aplikaci však nezapomeňte pleť zase umýt.

Na unavené nohy je zase výborný olivový olej se solí. Tato kombinace bojuje nejen proti únavě, ale také proti bolesti, potu a vysušování pokožky na nohou. Aplikujte ji dvakrát týdně a přidat můžete i esenciální vonný olej.

Sůl je také efektivní na modřiny, které opravdu nejsou hezké. Smíchejte tedy dvě lžíce soli s vodou a potřete si touto směsí postižená místa.

Na bolesti hlavy je zase perfektní sůl ve vaně. Uvolní vaše svaly a napětí. Po koupeli pak sůl využijete rovněž jako čistič vany – smíchejte ji v poměru jedna ku jedné s tekutým mýdlem nebo saponátem. Tuto směs oceníte k mytí vany, ale i okolních dlaždic.

Pokud sůl vetřete do rány, kde je tříska, postaráte se o to, aby se zvláčnila pokožka a tříska se dostala blíže k povrchu. Poté ji lze snadno odstranit pinzetou.

Sůl je také perfektní na usínání – pokud nemůžete usnout, naložte se do vany se čtyřmi lžicemi soli. Zrelaxujete se a příjemně se také unavíte.

Na kocovinu pomůže sůl se sklenicí vody – to navrátí do vašeho těla zpět veškeré minerály.

Také sůl v myčce je efektivní – myčku vydezinfikuje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button