Přírodní léčbaZdraví

Spíte s otevřenými ústy? Tady jsou důvody, proč to nedělat!

Ať už to děláte schválně nebo ne, spát s otevřenými ústy je špatný nápad. Je to jeden z nejčastějších důvodů, proč se lidé budí se suchostí v ústech a nevábným dechem. Sucho v ústech potlačuje ochranné výhody slin, ale také škodí zubům.

Sliny mají přirozenou schopnost usmrcovat bakterie v ústech, které produkují kyselinu. Když je prostředí v ústech příliš kyselé, mohou se začít objevovat zubní eroze a dochází i k rozkladu zubů. U některých lidí může hladina kyselosti dosáhnout hladiny pH 3,6.

Zjednodušeně řečeno, čím méně slin máte v ústech, tím více kyseliny je produkují bakterie, a tím rychleji se vaše zuby poškozují. A teď si představte, že to děláte každou noc v roce po dobu osmi hodin. Často takto spávají lidé, kteří v noci chrápou, trpí na astma nebo obstrukční spánkové apnoe.

Joanne Choi, výzkumný pracovník z University Otago na Novém Zélandu vytvořil společně s jeho kolegy zařízení, které lze v noci připnout na zuby. Během noci přístroj zaznamenává hodnoty kyselosti v ústech a přenáší data do počítače.

„Naše nálezy podporují myšlenku, že dýchání ústy, může být skutečnou příčinou a faktorem pro vznik zubního onemocnění, jako je eroze zubní skloviny a kazu.“

Jak zastavit dýchaní ústy přes noc? Podívejte se na video.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button