Babské radyJídlo a receptyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Špinavý krk je známkou zdravotní indispozice

Pokud si všímáte takzvaného špinavého krku u sebe nebo svých bližních – běžte okamžitě k lékaři! Černý kruh okolo krku totiž není známkou špatné hygieny! Čeho tedy?

Zejména osoby trpící obezitou, disponují černým řetízkem okolo krku. Ten je známkou diabetu a bohužel se nevyhýbá ani dětem. Na svědomí jej má nezdravá strava a vůbec špatný životní styl.

Řeč je o skutečném příběhu čtrnáctileté dívky, která trpěla bolestmi hlavy, změnami nálad a pociťovala neustálou žízeň. Její matka si všimla černého prstence okolo krku a okamžitě zalarmovala lékaře. Holčička se již nacházela  ve druhém stupni diabetu, což je doba, kdy si musí již denně aplikovat inzulín v podobě injekcí.

Co tedy špinavý krk značí?

Jedná se o známku chronické hladiny inzulinu v krvi. Diabetes ovlivňuje hladinu inzulínu v těle a způsob, jakým lidské tělo zpracovává glukózu. Ona černá barva je akantóza – tmavé zbarvení kůže, které můžete evidovat také v podpaží nebo tříslech. Zvýšená hladina inzulínu uvádí do chodu receptor inzulínu, které zbarvují pokožku do tmava.

Nechť je tedy tato informace poučením zejména pro rodiče a stravovací návyky jejich dětí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button