Babské radyKrásaNezařazenéZdraví

Smrtelné hříchy v péči o pleť

Péče o pleť by měla být vaší nejvyšší prioritou, alespoň pokud chcete vypadat zdravě. Je to jednoduše zásadní věc a my všichni máme tendenci dělat spoustu chyb, které vedou k akné, skvrnám, předčasným vráskám a dalším problémům. Každá z nás dělá nějaké chyby, které negativně ovlivňují pleťový vzhled a strukturu. Zde jsou nejhorší hříchy v péči o pleť, které se odnaučte.

Hříchy v péči o pleť

Sdílení dekorativní kosmetiky

Se svými kamarádkami můžete sdílet tajemství, radosti, slzy i oblíbené šaty, ale ne make-up! Až vás příště přítelkyně požádá, abyste jí půjčila lesk na rty, pudřenku, rtěnku nebo některou ze svých řasenek, dobře si rozmyslete, než odpovíte ano. Sdílení make-up produktů vede ve skutečnosti k přenosu choroboplodných zárodků a usnadňuje přenos případné infekce, především v citlivých oblastech, jako jsou oči a rty. Pokud opravdu chcete sdílet tyto produkty s ostatními, ujistěte se alespoň, že dodržujete při jejich používání dostatečnou hygienu a žádná z vás netrpí kožními problémy.

Nezdravé jídlo

Jaké je nezdravé jídlo? Obvykle smažené a plné nasycených tuků. Ty mohou přetěžovat žaludek a vést k přebytku žaludečních šťáv a pálení žáhy. Cokoliv, co negativně ovlivňuje žaludek, se také odrazí na zdraví vaší pleti. Vzhledem k tomu, že nezdravé potraviny s nasycenými tuky určitě nejsou pro vaše bříško vhodné, vače pleť po nich bude vypadat unavená a mastnější.

Spánek bez odlíčení

Občasné přeskočení rutinní péče o pleť zahrnující čištění, tónování a hydrataci před spaním, může být přijatelné, ale pravidelné opomínání může mít za následek problémy, jako je například hyperpigmentace, předčasné stárnutí, akné v důsledku ucpaných pórů, a dokonce i poškození buněk. Pokud jste opravdu unavená a nepřipadá v úvahu, že byste si pečlivě umyla a vyčistila obličej, ujistěte se, že alespoň odstraníte z pleti make-up pomocí odličovače nebo micerální vody, aby mohla vaše pokožka dýchat.

Vymačkávání pupínků

Vymačkávání akné může způsobovat jizvy na kůži. Tento zlozvyk může také zavinit tmavé skvrny na pleti a přenos bakterií způsobujících akné prsty na další místa na obličeji. Nedotýkejte se moc často své pleti a udržujte ji čistou.

Mnoho cukru

Cukr, jak všichni víme, není vhodný pro udržení štíhlé linie. Měli bychom však pamatovat také na to, že ovlivňuje způsob, jakým se chová naše pokožka. Cukr podporuje produkci kožního mazu, čímž se vaše pleť rychleji mastí. Vyšší hladina cukru v krvi způsobuje rychlý zánět v těle, který  se na vaší pleti může také odrazit.

Používání výrobků s parafínem

Občas parafín vyhladí vaši pleť a zlepší její texturu. Nevyhovuje však všem a může ucpávat póry a způsobovat černé tečky, akné aj. Především pokud máte mastnou pleť, zkuste se držet dál od produktů, které parafín obsahují.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button