BylinkyHubnutíZdraví

Skořicový čaj podporuje hubnutí a posiluje imunitní systém. Zajímavých výhod má však mnohem více

Skořicový čaj je lahodný nápoj, který si připravíte velmi snadno. Nejen, že dobře chutná, ale našemu tělu poskytuje celou řadu zdravotních benefitů. Kromě jiného do nich patří schopnost podporovat hubnutí, regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšovat trávení, posilovat imunitní systém nebo kognitivní funkce.

Aktivní složku skořice představuje Cinnamaldehyd. Tato bioaktivní sloučenina poskytuje celou řadu příznivých účinků. Je doplněna kumarinem, linaloolem, kyselinou skořicovou, katechiny a dalšími účinnými sloučeninami.

Regulace hladiny cukru

Pravidelná konzumace skořice může pomoci snížit vysokou hladinu cukru v krvi. To způsobuje snížená citlivost na inzulín.

Podpora hubnutí

Skořice pomáhá tělu ukládat menší množství tuku. Tím podpoří snižování tělesné hmotnosti.

Pomoc při snižování hladiny cholesterolu

Pravidelná konzumace skořice může pomoci snižovat vysokou hladinu škodlivého cholesterolu. Tím snižuje riziko vzniku aterosklerózy nebo srdečního infarktu či mrtvice. Nižší hladina škodlivého cholesterolu je důležitá jako prevence proti koronárním srdečním chorobám.

skořice

Posilování imunitního systému

Některé sloučeniny obsažené ve skořici mají antivirové, antiseptické a protiplísňové účinky. Skořicový čaj podporuje imunitní systém. Antioxidanty v něm obsažené pomáhají neutralizovat a odstraňovat patogeny a látky, které mohou způsobovat různé infekce.

Pomoc v boji proti chronickým obtížím

Skořice obsahuje vyšší množství antioxidantů. Ty pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály. To jsou vedlejší produkty buněčného metabolismu. Neutralizace je důležitá jako prevence oxidačního stresu a chronických obtíží. Ta se stávají častější s přibývajícím věkem.

Podpora trávení

Skořice jako prostředek na podporu trávení může mít stimulační účinek na žaludeční šťávy a žaludeční kyseliny. Díky tomuto faktu je trávení účinnější a efektivnější, což vede k nižším pravděpodobností plynatosti, zácpy, nadýmání, křečí a žaludečních nevolností.

Jak na přípravu skořicového čaje?

Potřebné suroviny:

  • 1 tyčinka skořice
  • 1 lžička mleté skořice
  • šálek vroucí vody
  • 1 lžička medu

Skořici nechte 10 minut louhovat, následně slijte a dochuťte medem.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button