Babské radyHubnutíJídlo a receptyZdraví

Jak si připravit čaj s maximálními zdravotními výhodami?

Jak si připravit čaj s maximálními zdravotními výhodami?

Zázvor dokáže bojovat s bakteriálními a virovými infekcemi, ale také s houbami, a to spolu s esenciálními oleji z čajovníku. Pokud budete pít zázvorový čaj a mazat na postižená místa tento olejíček, pak se brzy dostaví efektivní výsledky.

Připravit si tento čaj lze různými způsoby. Někdo si troufá na nahořklou chuť již zpracovaného koření, které se jindy spíše využívá při pečení, další si koupí zázvor v pytlících a ti tradiční popíječi tohoto kořene si kořen přímo sami strouhají do horké vody. Tak je to nejúčinnější, protože se vám dostává přímo čerstvých vitamínů…

K přípravě tohoto čaje budete potřebovat buď dva gramy zázvoru v prášku, anebo alespoň dvě lžička čerstvě nastrouhaného kořene zázvoru. Uvařte vodu a obsah v ní nechte louhovat alespoň deset minut. Lze pak dochutit medem, skořicí, kurkumou a podobně.

Právě kurkuma je dalším pomocníkem pro hubnutí a navíc má protizánětlivé vlastnosti.

Nabízí se také možnosti přípravy ledového zázvorového čaje, existuje i zázvorové pivo, anebo v Anglii je oblíbená zázvorová limonáda. Kromě toho lze zázvor užívat také v teplé kuchyni při vaření, užívají jej zejména v Asii v míchaných hranolkách, ale i v sushi. Okoření vaše kuře, hovězí maso, mořské plody a zeleninu.

Co se však týče čaje, je třeba vypít alespoň jeden až tři šálky denně. Lze jej požívat také místo ranní kávy, vlastně se to doporučuje, zejména pokud trpíte na nízký tlak. Čaj vás nabudí, ale zároveň uklidní a zharmonizuje, zamilujete si jej i přes jeho typickou ostřejší příchuť. Především však zlepší stav vašeho zdraví. Rozhodně byste ale neměli přesahovat doporučenou denní dávku.

Existují i nežádoucí účinky tohoto kořene? Ano. Pokud to přeženete s dávkování, můžete cítit žaludeční nepohodlí, pálení žáhy, anebo můžete dostat průjem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button