Přírodní léčbaZdraví

Seznamte se s kryoterapií

To, že studené obklady mají léčebný efekt není žádnou novinkou. Jejich protizánětlivé a analgetické vlastnosti jsou evidentní, touto metodou běžně srážíme horečku, otoky či bolest a zánět. Dokážete si však představit, co asi umí led?

Moderní doba je fascinující, tudíž se nám dnes nabízí možnost zmrazení různých částí těla za pomocí metody kryoterapie nebo kryochirurgie. Ta je levná, jednoduchá, rychlá a bezpečná a provádí se ambulantně.

Pokud trpíte bolestmi v oblasti páteře, vsaďte na led

Ten vám uleví od bolestí krku a zad. Většina onemocnění páteře je totiž způsobena oslabením, anebo natažením svalů. Pokud nechcete po zbytek života trpět křečemi či blokacemi zad, používejte led. Zejména v rámci sportovních úrazů je zapotřebí snížit otok, případně počínající zánět, a to za pomocí ledu. Dále s ním zklidníte nervové impulsy a bolesti, důležité však je led použít okamžitě. Stáhne cévy a sníží prokrvení tkání. Jakmile obklad odstraníte, cévy se zase rozšíří a dojde k úniku krve do předem chlazeného prostoru, čímž se zvýší přísun látek, které přispívají k hojení zejména zádových svalů.

Bradavice odstraníte kapalným dusíkem

Kryoterapie vás zbaví také bradavic. Riskujete však omrzliny, a to zejména na obličeji a prstech. Zmrazení v oblasti hlavy může zase způsobovat bolesti hlavy, anebo dočasnou hyperpigmentaci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button