HubnutíJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Jak se zbavit nafouklého břicha?

O co se ve skutečnosti jedná? O nadýmání! Také vás trápí? Pojďte si tedy přečíst, jak se jej zbavit!

Není vždycky pravda, že musíte být nutně tlustí – proto jste nafouklí či nateklí. Ve skutečnosti může jít o problematiku trávení, o zavodňování a podobně. Právě nafouklé břicho je výsledkem špatného trávení. Není tedy vždy pravda, že je výsadou pouze pivařů.

Jaké jsou tedy příčiny nafouklého břicha? Především jde o příznak nedostatku pitného režimu, přičemž vodou se nemyslí káva či alkohol, dokonce ani čaje. Pokud si dáte například kafé, je třeba jej doplnit osmi sklenicemi vody. Pokud trpí vaše tělo nedostatkem vody, dochází k jejímu zadržování a k syndromu nafouklého břicha.

Dále je to zácpa, která s sebou přináší problémy se vyprázdnit, díky čemuž se zase nafukujeme. Léčba? Přidejte do své stravy více vlákniny, aby se plyny spolu s výkaly snadno dostaly ven. Dopřejte si tak celozrnné pečivo namísto bílého a konzumujte také více bobulí.

Ani stres našemu tělu neprospívá. Mozek pak brání trávícímu systému pracovat efektivně. To s sebou přináší zácpu a bolesti žaludku.

Podobně je na tom rychlé stravování – naučte se žvýkat a polykat pomalu. Nehltejte, krájejte si maso na malé kousky a jezte pomalu.

Nakonec jsou to sacharidy, které nás nadýmají. Vylučte je proto ze svého jídelníčku bok po boku cukr a alkohol.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button