Krása

Jak se zbavit kokosového oleje z vlasů?

Jak se zbavit kokosového oleje z vlasů?

Pokud za účelem své krásy užíváte kokosový olej na své tělo i vlasy, určitě se poté potýkáte s problémem, jak se tohoto oleje s vlasů zbavit, aniž byste vypadali, že máte mastné vlasy. Jde to, například za pomocí kvalitních šamponů…

Odborníci také radí užívat speciální suchý šampon před klasickým mytím vlasů. Suché šampony však nemají v naší zemi příliš sympatií pro svou vysokou cenu. Zajímavé však je, že kvalitní suchý šampon pomáhá vstřebávat olej ještě předtím, než se odevzdáte klasickému šamponu. Tudíž pokud používáte opěvovaný kokosový polej, zbavíte se jej právě suchým šamponem. Nahradit suchý šampon lze také kukuřičným škrobem, anebo dětským pudrem, ovšem mnoho z těchto pudrů je ve skutečnosti toxických, proto je lepší se jim vyhýbat.

Po aplikaci suchého šamponu vyčkejte, než si půjdete umýt hlavu. Nezapomeňte si vlasy pořádně promnout, aby se suchý šampon dostal všude. Vybírejte mezi šampony, které netestují své výrobky na zvířatech.

Dále se lze kokosového oleje zbavit i jinou formou. Tak například vsaďte na staré a dobré pořekadlo, že méně je více. Aplikujte proto do svých vlasů méně oleje. Vlasy si myjte pod teplou vodou, jinak z nich nesmyjete naprosto nic. Při mytí vlasů je pak nutné je také pořádně namydlit a hlavně – používat kvalitní výrobky.

A po jakou dobu je nutné užívat na svých vlasech kokosový olej za účelem regenerace? Je to v závislosti na tom, jak vaše vlasy trpí a jakému náporu musí odolávat (například fénování, žehlení vlasů a podobně). Pokud denně užíváte chemické přípravky v podobě laků na vlasy, anebo si barvíte vlasy, musejí toho vaše vlasy vydržet o to víc a mohou ztratit svou pružnost, lesk nebo zdraví. Kokosový olej, ať už v tekutém stavu, anebo tuhý, který se snadno rozpustí v dlani, je tak dobré aplikovat i na noc. Povlečení však musíte zafixovat buď polštářem, anebo si hlavu obalte do turbanu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button