Babské radyPřírodní léčbaZdraví

S tímto silným kořením zmírníte bolest zubů do 2 minut

Zuby mají tendenci k rozbolavění vždy v nejhorším možném okamžiku. Obvykle v noci nebo když jste na míle daleko od nejbližšího zubaře. Nicméně existuje výborný domácí lék, který působí jako antiseptikum a anestetikum při bolestech zubů.

Spásou při nepříjemné bodavé bolesti zubů je hřebíček. Ten má totiž řadu léčivých vlastností. Hřebíček obsahuje eugenol, neboli kyselinu hřebíčkovou, která je antiseptická a působí jako anestetikum, tedy tlumí bolest a zároveň čistí ústa.

Mletý hřebíček

První věcí, kterou musíte udělat, je vypláchnout ústa teplou slanou vodou. Následně vezměte špetku mletého hřebíčku a umístěte ji na dásně zubu, který vás bolí. Chvíli počkejte a bolest zubu bude pryč.

ground-cloves-583489_960_720

Celý hřebíček

Vypláchněte si ústa teplou slanou vodou. Vezměte si dva nebo tři kousky hřebíčku a vložte jej do svých úst v oblasti zubu, který vás bolí. Počkejte, než změkne a následně jej začněte žvýkat. Hřebíček tak uvolní své léčivé oleje.

Hřebíčkový olej

Toto je možná ten nejefektivnější způsob, jak lze použít hřebíček proti bolesti zubů.

Ingredience:

  • Hřebíčkový olej
  • Vatové tyčinky
  • Půl lžíce olivového oleje

Postup:

Jako v předchozích případech si vypláchněte ústa slanou vodou. Tímto způsobem budete čistit dásně, takže mohou absorbovat více oleje.

Smíchejte několik kapek hřebíčkového oleje s půl lžící olivového oleje. Namočte vatovou tyčinku a přiložte ji s jemným tlakem na bolavé místo. Následně ji stiskněte přímo u dásně. Bolest zubů by měla rychle odeznít.

Mějte na paměti, že toto jsou jen rychlé a krátkodobé cesty k odstranění bolesti zubů. Neodkládejte proto při bolestech návštěvu zubaře, jezte méně sladkých a slaných potravin a pravidelně si kartáčkem čistěte zuby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

  1. Naozaj zabera …… Mne to pomohlo ….. Odporucam ako 1. pomoc …… No ak mate „krater“ v zube, tak ako som mala ja – predsa musite navstivit lekara. Znova ale opakujem, ako 1. pomoc je super !!!!!!! – a co je super???- ze to nema vedlajsie ucinky …….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button