Krása

S blížící se zimou vyžaduje naše pleť dostatek kvalitní péče. Nechte se inspirovat těmito kroky

Během zimního období se nevyhneme přechodům mezi vysokými a nízkými teplotami a klimatickým podmínkám, mezi něž patří mráz nebo vítr. To všechno jsou faktory, které mají na naši pleť negativní vliv. V tomto období a za těchto podmínek je více zranitelná, citlivější a náchylnější. Pokud je venku nižší teplota, které se v zimě nevyhneme, tělo snižuje produkci mazu a také prokrvení je horší. Při vyšších teplotách je tomu naopak. Jakmile přecházíme z tepla vyhřátého domova či pracoviště do chladného venkovního prostředí, může mráz způsobovat praskání žilek. Pleť tak potřebuje více výživy a regenerace.

Více kvalitních živin pro pleť ve stravě

Především se jedná o vitamíny a minerály. Z vitamínů to je hlavně C a E, z minerálů pak především zinek. Vitamín C podporuje tvorbu kolagenu a pleti dodá pružnost a mladistvý vzhled. Vitamín E pomáhá v boji proti volným radikálům a prvním projevům stárnutí pleti. Zinek je důležitým prvkem při hojení a regeneraci buněk, pomáhá udržet dobrý stav pokožky, vlasů a nehtů a také podpoří lepší fungování imunitního systému.

Zapomínat nesmíme ani na pravidelný pitný režim. Přestože máme v zimě menší potřebu pít, pokožka tekutiny vyžaduje, jinak se stává suchou a praská. Nedostatek tekutin je také jedním z důvodů jejího předčasného stárnutí. Nedostatek tekutin má za následek také vysychání sliznice, která se pak stává náchylnější k rozvoji nemocí. Kromě klasické vody můžeme do jídelníčku zařadit i bylinné čaje, které zároveň podpoří naši imunitu. Tekutinu tělu dodají i polévky, kterých během chladného období konzumujeme více.

Vhodné druhy kosmetiky

Samozřejmostí je pravidelné každodenní čištění pleti, které tvoří základ její péče. Pokud nebude pokožka řádně očištěná, neproniknou do ní účinné látky, které jí chceme dodávat v podobě kvalitních krémů. Pro zimní období jsou ideální volbou odličovací přípravky jemnější, klidně i bez obsahu alkoholu. Takové totiž naši pokožku méně vysuší. Pokud se chystáme do chladného venkovního prostředí, měli bychom krém nanést alespoň půl hodiny před odchodem z domova či práce. Jinak se nestihne dostatečně vstřebat. Při výběru vhodného krému raději sáhněme do nabídky krémů s hutnější konzistencí, jsou více hydratační a vyživující. Také noční krémy by měly obsahovat více výživných složek, pleť by měly hydratovat a regenerovat i během našeho spánku. Noční krémy mají vyšší koncentraci účinných látek. Díky tomu mohou podporovat přirozenou regeneraci pokožky během noci. Pozitivně na pleť působí kyselina hyaluronová, která váže vodu. Kyselina glykolová pak pomáhá vyhlazovat první jemné vrásky.

Pleti bychom měli dopřávat také peeling a pleťovou masku. Vzhledem k tomu, že pleť v zimním období vytváří více šupinek, je potřeba je pravidelně odstraňovat. Naši pozornost si zaslouží i oční okolí. Zde je kůže velmi tenká a citlivá. Proto bychom měli sáhnout pro oční krémy ochranné, výživné a hydratující.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button