KrásaZdraví

Rty mohou značit různá onemocnění: jakou barvu mají ty vaše?

Rty jsou výtečným indikátorem stavu našeho těla. Rozpraskané rty jsou často důsledkem vlivu povětrnostních podmínek, slunce, ale třeba také cukrovky.

Za zdravou barvu rtů se považuje růžová. Bledé rty jsou znakem úzkých kapilár. Může jít o nedostatek hemoglobinu v krvi, anémii, ale také o chronické problémy s plícemi nebo srdcem.

Jasně červené rty mají na svědomí rozšířené kapiláry. Jedná se o příznak štítné žlázy, zvýšený tep a krevní tlak.

Tmavé rty ukazují problém s trávicím systémem, nesnášenlivost některých potravin, jako je např. lepek.

rtůPurpurová barva rtů varuje před selháním orgánů. Zejména před smrtí získávají rty právě tuto barvu.

Červený  lem kolem rtů je stav, který přichází poté, co nadměrně pijete sycené nápoje s oxidem uhličitým. Může se však ukázat také v důsledku alergie na zubní pastu nebo kosmetiku.

Rozpraskané rty jsou příznakem diabetu. Kůže na rtech obsahuje méně žlázek, které jsou náchylnější k vysušení více, než zbytek kůže na těle. Částečně za to může i vítr, suchý vzduch a časté olizování rtů.

Nateklé rty – jedná se o doprovodný jev problémů s trávením nebo alergií na určitou skupinu potravin.

Červené koutky jsou známkou nedostatku vitamínu B v těle. Může jít ale také o kontaminaci v důsledku neumyté sklenice a nebo o anémii.

Bílé skvrny na rtech mají na svědomí houbové infekce, dlouhodobá léčba antibiotiky.

Tenčí rty – jedná se o normální proces stárnutí, který je spojený se ztrátou kolagenu. Může však jít také o možné problémy se žlučí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button