BylinkyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Rozmarýnový olej je šikovný pomocník, který podpoří růst vlasů

Rozmarýnový olej zlepšuje krevní oběh pokožky hlavy. Vlasové folikuly tak dostanou dostatek výživy a vlasy mohou zesílit od kořínků. Získají dokonalý zdravý vzhled.

Jakým způsobem používat rozmarýnový olej pro růst vlasů?

Esenciální rozmarýnový olej můžete zařadit do své každodenní péče o vlasy. Podpoříte tak jejich růst a dodáte jim objem. Olej můžete přímo vmasírovat do pokožky hlavy nebo jej smíchat se šamponem či kondicionérem.

Vmasírování do pokožky hlavy

Smíchejte tři kapky rozmarýnového esenciálního oleje s olejem kokosovým nebo jojobovým. Vzniklou směs rovnoměrně vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 20-30 minut. Následně dobře opláchněte.

Použití se šamponem nebo kondicionérem

Rozmarýnový olej můžete přidat do šamponu nebo kondicionéru, postačí 5 kapek.

Výhody rozmarýnového oleje pro vlasy

Rozmarýnový olej poskytuje vlasům celou řadu výhod.

Podpora růstu vlasů

Olej podporuje výživu vlasových folikul a tím podporuje opětovný růst vlasů.

Posilování vlasů

Olej chrání vlasy proti poškození a lámání. Zabraňuje vypadávání vlasů. Při jeho pravidelném používání budou vlasy silnější, zdravější, hustší a lesklejší. Nebudou se tolik lámat.

Minimalizace podráždění pokožky hlavy

Rozmarýnový olej má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zklidnit svědící pokožku hlavy. Udržování dobrého zdraví pokožky hlavy podporuje kyselina karnosová, která je součástí rozmarýnového oleje.

rozmarýnový olej

Eliminace vypadávání vlasů

Na vypadávání vlasů se podílejí různé faktory. Mohou to být jejich lámání, poškozené vlasové folikuly, záněty, lupénka, ekzémy, nedostatečný přísun živin do vlasových folikul a další. Rozmarýnový olej může pomoci některé faktory potlačovat.

Pomoc v boji proti lupům

Antibakteriální a protiplísňové vlastnosti rozmarýnového oleje pomáhají snižovat výskyt lupů.

Směsi pro podporu růstu vlasů

Rozmarýnový olej můžete použít pro přípravu směsí, které podporují růst vlasů.

Smíchejte 4-5 kapek levandulového a 10 kapek rozmarýnového oleje a přidejte je do dvou lžic nosného oleje (kokosový, jojobový). Směs naneste na pokožku hlavy a nechte působit jednu hodinu.

Připravte si 2 lžíce kokosového a 1 lžíci ricinového oleje. Do směsi přidejte 10 kapek rozmarýnového oleje. Směs naneste na pokožku hlavy a nechte působit hodinu.

Do dvou lžic nosného oleje (jojobový, kokosový) přidejte 3 kapky rozmarýnového a 3 kapky mátového oleje. Směs vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit jednu hodinu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button