Snižte svou závislost na lécích a pro některé zdravotní obtíže vyzkoušejte přírodní prostředky, které navíc nebudou mít vedlejší účinky.

Podívejte se na tyto rostlinky, které můžete pěstovat doma a které vám pomohou.

Aloe Vera

Jedna z nejčastěji používaných rostlin. Pomáhá při spáleninách od sluníčka, na pokožku podrážděnou od štípnutí hmyzem, předchází pálení žáhy. Ideální podmínky pro její pěstování jsou dostatek slunečního svitu a častá zálivka.

Bazalka

Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a funguje jako přírodní antibiotikum. Potřebuje dostatek světla a tepla, dále pak dobrý substrát a kvalitní a dostatečnou zálivku.

Levandule

Levandule je rostlina skvělá proti zánětům. Ideální využití nachází v péči o pokožku – léčba akné a ekzémů, detoxikace kůže, pomáhá při hojení ran a popálenin, uleví pokožce podrážděné od bodnutí hmyzem, má pozitivní vliv na vlasy a pokožku hlavy. Pro pěstování vyžaduje lehkou půdu, dostatek slunečního světla a mírnou zálivku.

Meduňka

Funguje jako prevence a pomáhá při léčbě oparů. Podporuje dobrý a kvalitní spánek. Vyžaduje dostatečnou zálivku, ideální je odstátá voda. Má ráda místa s dostatkem slunce, ale zvládne i polostín.

Petželka

Podpoří váš imunitní systém. Daří se jí ve vlhčí půdě.

Šalvěj

Uleví od bolavého krku, působí protizánětlivě, uleví od nadměrného pocení, čistí krev. Rostlina potřebuje plné slunce a suchou, písečnou půdu.

Tymián

Tymián je velmi silný antioxidant a má antiseptické účinky. Má rád sušší a lehkou půdu.

Čtěte:  Co se stane, když budete chodit každý den pět minut bosí?