Babské radyPřírodní léčba

Rostliny, které pomáhají léčit některé zdravotní obtíže a můžete je pěstovat i doma či na zahrádce

Snižte svou závislost na lécích a pro některé zdravotní obtíže vyzkoušejte přírodní prostředky, které navíc nebudou mít vedlejší účinky.

Podívejte se na tyto rostlinky, které můžete pěstovat doma a které vám pomohou.

Aloe Vera

Jedna z nejčastěji používaných rostlin. Pomáhá při spáleninách od sluníčka, na pokožku podrážděnou od štípnutí hmyzem, předchází pálení žáhy. Ideální podmínky pro její pěstování jsou dostatek slunečního svitu a častá zálivka.

Bazalka

Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a funguje jako přírodní antibiotikum. Potřebuje dostatek světla a tepla, dále pak dobrý substrát a kvalitní a dostatečnou zálivku.

Levandule

Levandule je rostlina skvělá proti zánětům. Ideální využití nachází v péči o pokožku – léčba akné a ekzémů, detoxikace kůže, pomáhá při hojení ran a popálenin, uleví pokožce podrážděné od bodnutí hmyzem, má pozitivní vliv na vlasy a pokožku hlavy. Pro pěstování vyžaduje lehkou půdu, dostatek slunečního světla a mírnou zálivku.

Meduňka

Funguje jako prevence a pomáhá při léčbě oparů. Podporuje dobrý a kvalitní spánek. Vyžaduje dostatečnou zálivku, ideální je odstátá voda. Má ráda místa s dostatkem slunce, ale zvládne i polostín.

Petželka

Podpoří váš imunitní systém. Daří se jí ve vlhčí půdě.

Šalvěj

Uleví od bolavého krku, působí protizánětlivě, uleví od nadměrného pocení, čistí krev. Rostlina potřebuje plné slunce a suchou, písečnou půdu.

Tymián

Tymián je velmi silný antioxidant a má antiseptické účinky. Má rád sušší a lehkou půdu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button