KrásaPřírodní léčbaZdraví

Regenerujte své nehty

Mít krásné dlouhé nehty, to je sen každé ženy. Realita je však jiná, proto se obracíme na salony, kde si necháváme vytvářet takzvané gelové nehty. Ovšem ty nejsou přirozené a už vůbec ne zdravé pro naše nehtová lůžka.

Lámavé nehty jsou společenským faux pas, ač jde o naprosto přirozenou věc. Zdraví našich nehtů se odvíjí od našeho celkového zdravotního stavu, avšak existuje mnoho domácích cest, jak si nehty přirozeně regenerovat.

Tím tajemstvím je česnek. Ten pomáhá růstu nehtů, proto rozdrťte dva stroužky česneku a z toho vzniklou pastou si potřete nehty na dobu přibližně deseti minut. Tento rituál praktikujte nejlépe denně – zabraňuje tvorbě bakterií, zlepšuje krevní oběh a pomáhá přirozenému růstu nehtů.

Jinou alternativou je k tomuto česneku přidat také citron. Ten pomůže proti problému lámání nehtů. Velký stroužek nehte vařit v půl šálku vody a po vychladnutí přidejte lžičku citronové šťávy a směs přelijte do lahvičky. Používejte vždy těsně před spaním.

Také louh z přesličky posílí vaše nehty. Ty si v něm namočte na dobu patnácti minut, a to několikrát týdně. Anebo tento louh smíchejte s polovinou šálku mléka a kapkou citronové šťávy. Ponořte do směsi prsty na patnáct minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button