Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčba

Recept, jak vybělit pokožku, vyčistit ji od pih a tmavých skvrn

Toto úžasné domácí tonikum, jehož recept vám prozradíme, dokáže dokonale vybělit vaši pleť a vyrovnat tak veškeré pigmentové nerovnosti na tváři.

Máte tmavé skvrny na obličeji? Nevzhledné pihy? Pomůžeme Vám! Tajemstvím je petržel, která je od nepaměti používána starými Řeky a Římany. Mnoho lidí ji dodnes považuje za zázračnou bylinu, která se však spíše zužitkuje v kuchyni jako koření, a to ať už v čerstvé podobě nebo jako sušený kořenící přípravek.

Petržel obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálních látek a šťáva z petržele pak disponuje vonnými éterickými oleji s vysokým množstvím ozdravného draslíku a manganu. Tuto zázračnou aromatickou bylinu můžete použít k léčbě mnoha zdravotních problémů, jako je: horečka, onemocnění ledvin, močových cest, dále cukrovka a zánět očí. Dokonce je petržel dobrá i na impotenci, možná proto je považována za erotické afrodiziakum.

My petržel však využijeme pro výrobu tonika s estetickými účinky. Bělení a regenerace pokožky je cesta k základní kráse tváře. Dokonce však tento domácí krém poslouží i k odstranění zarudnutí pokožky, k odstranění podráždění pokožky a k odstranění otoku. Osvěží, bělí a tónuje. Pomáhá odstraňovat akné a černé tečky. Toto tonikum rozhodně musíte vyzkoušet.

Co k němu budete potřebovat:

  • 2 lžíce nasekaných listů petrželky
  • 1 lžičku citronové šťávy nebo jablečného octa
  • 200 ml vody

Postup:

Nejprve je třeba povařit připravenou petržel v 200 ml vody na mírném ohni po dobu patnácti minut. Potom hrnec odstraňte se sporáku, ať vychladne. Následně přidejte 1 lžičku citronové šťávy nebo jablečného octa, směs nalijte do připravené sklenice s uzávěrem a uložte do lednice. Tonikum pak na svou pleť aplikujeme pomocí klasických obličejových vatových tampónů, kterými si pleť zároveň čistíme. Již po dvou týdnech pravidelné aplikace (vždy ráno a večer) zaznamenáte výsledky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button