Babské radyKrásaZdraví

Recept na bujnou hřívu

Dlouhé a zdravé vlasy jsou chloubou každé ženy. Ne každá má však na ně to štěstí. Jak tedy docílit krásných vlasů?

Za prvé si rozhodně nemyjte vlasy často. Pokud to budete s touto hygienou přehánět, budou křehké a začnou se vám lámat. I dermatologové a kadeřnice se shodují, že časté mytí vlasů je zbytečné a zatěžuje vlasy. Už tři až čtyřikrát týdně je dost.

Vlasy si myjte studenou vodou, teplá totiž poškozuje vlasy. Tvrdnou a lámají se. Když už studenou nevydržíte, zkuste alespoň vlažnou.

Dalším bodem je česání vlasů – česejte je jemně. Hřeben používejte na mokré vlasy, kartáč na jednotlivé účesy, přičemž kartáč si vybírejte z přírodních vláken – na plast zapomeňte, ten mastí vlasy.

Dále si vlasy neuzlete gumičkami, culíky jsou sice praktické, ale zatěžují hlavu. Vlasy pak padají.

Vlasy si také pravidelně stříhejte – postačí pouhé zastřihávání konečků, protože díky roztřepeným konečkům se vlasy lámou. Stříhejte si tedy dva centimetry každý šest až osm týdnů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button