Krása

Proč vyzkoušet domácí pleťové masky z vajec?

Péče o tělo pomocí přírodních prostředků si nachází stále více příznivců. Přírodní prostředky nedráždí pokožku, neobsahují, ve většině případů, alergeny ani žádné chemické látky, nejsou dobarvovány ani parfémovány. Kromě toho si je připravíme snadno a rychle sami doma. To jsou vlastnosti, které jsou velmi často vyhledávány. Mezi takové přípravky patří i domácí pleťové masky, jejichž základ tvoří vejce.

Výhody vajec pro naši pokožku

Vejce nabízejí naší pokožce celou řadu užitečných benefitů. Jedná se o dokonalý zdroj esenciálních aminokyselin. Ty podporují produkci kolagenu a elastinu, díky nimž je naše pleť pevnější a pružnější. Obsahují vitamín A, který podporuje tvorbu nových kožních buněk. Nachází se v nich antioxidanty (lutein, zeaxanthin), ty zvyšují odolnost vůči škodlivému UV záření, snižují výskyt jemných vrásek a skvrn způsobených slunečních paprsky. Žloutek obsahuje lipidy podporující hydrataci pokožky.

Díky vysokému obsahu antioxidantů a bílkovin jsou vaječné obličejové pleťové masky dokonalým pomocníkem v boji stárnutí. Vaječné pleťové masky vyrobíme velmi snadno a navíc jsou i cenově dostupné. Pro jejich přípravu potřebujeme jen několik málo ingrediencí.

Zklidňující pleťová maska

Je vhodná pro pleť mastnou a podrážděnou. Citron nabízí nejen vitamín C, ale také antibakteriální účinky. Kromě toho pleť dokonale rozjasní.

Suroviny pro přípravu:

  • 1 vaječný bílek
  • šťáva z 1/2 citronu

Postup přípravy:

Našleháme bílek, přidáme citronovou šťávu a obě přísady smícháme. Vzniklou směs naneseme na obličej, necháme působit po dobu 30 minut a následně pečlivě omyjeme teplou vodou. Pak můžeme nanést svůj oblíbený krém.

Hydratační pleťová maska

Pokožku hydratuje a vyživí do hloubky. Je vhodná pro pleť suchou nebo vysušenou od slunečních paprsků.

Suroviny pro přípravu:

  • 1 vaječný bílek
  • 1 čajová lžička extra panenského kokosového oleje
  • 1 čajová lžička citronové šťávy

Postup přípravy:

Z bílku vyšleháme pěnu, přidáme koksový olej a citronovou šťávu a všechny ingredience dokonale smícháme. Vzniklou směs naneseme na obličej, necháme působit po dobu 15 minut a následně řádně opláchneme vlažnou vodou.

Pleťová maska na jemné vrásky

Je vhodná jako prevence jemných vrásek. Kolagen obsažený ve vejcích, v kombinaci s výživnými vlastnostmi ricinového oleje a vitamínem E z Aloe Vera. Jsou účinným přípravkem proti stárnutí pokožky.

Suroviny pro přípravu:

  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžička čerstvého gelu z Aloe Vera
  • 1 lžička ricinového oleje

Postup:

Všechny přísady vložíme do misky a mícháme tak dlouho, dokud se nespojí. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit po dobu 15-20 minut. Následně pečlivě omyjeme vlažnou vodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button