HubnutíJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Proč trpíme i v dospělosti na akné?

Anebo proč nám předčasně stárne pokožka? Proč máme kruhy pod očima? Můžou za to špatné stravovací návyky.

Právě díky špatným stravovacím návykům trpíme na nejrůznější problémy s pokožkou. Odborníci proto varují – vylučte ze svého jídelníčku těstoviny a mléko, protože právě tyto produkty extrémně kazí pleť. Alergici na mléko pak trpí dokonce i nadýmáním nebo otoky. Podobné symptomy lze najít také u alergie na oblíbené ranní cereálie.

Další bombou je chleba. Ten spolu s těstovinami konzumujeme téměř denně, a právě díky těmto produktům přibýváme na váze. Za vrásky kolem očí zase může víno, za tmavé kruhy pod očima pak například sýr a smetanová omáčka. To jsou věci, viďte?

Pokud kombinujete výše uvedené, jak je u běžného člověka zvykem, pak dochází k hormonálním a chemickým změnám v organismu, které mají na svědomí urychlení procesu stárnutí.

Dále jsou zvláště škodlivé sladké nápoje, alkohol, cukr, mléčné výrobky a lepek. To vše může za naše stárnutí, vrásky, změny barvy kůže nebo otoky.

Pokud máte slabost pro cukr, pak máte bílou až šedou barvu pokožky, která je zároveň tenká a vy máte unavený výraz ve tváři, vrásky na čele a pod očima. Zbavujete se pružnosti pokožky.

Co se týče vína, to může zase za hluboké vrásky, rudou tvář a nos, dehydratovanou pleť, rozšířené póry, povadlá oční víčka, ale působí také na játra nebo ztrátu elasticity pokožky. Změnu pocítíte již po dvaceti dnech od vysazení alkoholu.

Lepek má zase na svědomí pigmentové skvrny a nadýchané červené tváře. Pokud máte tmavé pigmentové skvrny i kolem pohlavních orgánů, pak trpíte nesnášenlivostí na tento produkt – nutná je tedy bezlepková dieta, která je konec konců v módě. Pijte dále hodně vody, která pomůže tělo očistit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button