Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Proč sypat sůl kolem domu

Sůl nám nemusí být užitečná pouze v polévce. Zbavuje náš totiž také otravného hmyzu, zejména pak mravenců, kteří se do naší domácnosti dostávají přes otevřená okna. Chcete se jich zbavit? Vytáhněte sůl!

Pokud sůl rozsypete kolem potřebných míst, jako jsou okna a dveře, větrání špizíren a podobně, budete mít navždy klid a navíc se zbavíte také vlhkosti!

Sůl je efektivní rovněž v domácnosti. Vyčistíte s ní měď, stříbro, bronz nebo dekorace. Pokud navíc vytvoříte směs soli a jablečného octa, půjde vám drhnutí ještě lépe.

Jestli vám došly chemické přípravky na mytí oken, vytáhněte zase obyčejnou sůl. Spojte dvě polévkové lžíce soli s vlažnou vodou a z oken tak dostanete veškeré skvrny. Totéž platí i pro sanitární zařízení nebo kuchyňský dřez – zde stačí smíchat sůl s teplou vodou. Zbavíte se rovněž zápachu z odpadu.

Pokud chcete být mladá, vytáhněte zase sůl, protože jen ta vás přivede ke ztracenému mládí. Sůl lze rovněž přidávat do vany spolu s levandulí a zdravým olivovým olejem, případně se touto směsí potírejte – budete mít vláčnou pokožku.

A nakonec ožehavé téma záclon a koberců, kterých se mnoho domácností z důvodu pracnosti na údržbu zbavuje. I zde pomůže mix vody se solí, tak jako tato kompozice pomáhá léčit vředy, bolavé zuby nebo žluté zuby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button