KrásaZdraví

Proč potřebuje pokožka peptidy

Peptidy naleznete ve všech produktech určených k péči o pleť. Obsahují je séra, pleťové vody, noční krémy, emulze. Peptidy mají celou řadu funkcí. Přirozeně se vyskytují v kůži a hrají klíčovou roli při tvorbě kolagenu. Pokud je tedy budete aplikovat na pokožku, podpoříte tvorbu kolagenu. Ten dodává pleti mladistvý vzhled a pevnost.

Proč jsou peptidy důležité pro naši pokožku?

Se zvyšujícím se věkem klesá produkce kolagenu. V důsledku toho dochází k ochabování pokožky a ta ztrácí elasticitu. Začínají se objevovat vrásky.

  1. Redukce erytému

Erytém – zarudnutí kůže se objevuje z různých důvodů, včetně kožní infekce, výskytu zánětů nebo vyššího průtoku krve v povrchových kapilárách. Některé druhy peptidů mohou pomoci snížit erytém, dokonce mají antioxidační vlastnosti.

  1. Protizánětlivé účinky
  2. Boj proti vráskám
  3. Zlepšení pružnosti pokožky

Přírodní zdroje peptidů

Tyto potraviny zařaďte pravidelně do svého jídelníčku a pokožce tak dodáte potřebné peptidy.

Mléko

Patří mezi nejhojnější zdroje dietních peptidů. Mléko obsahuje syrovátkový protein a kasein. Obě tyto složky jsou zpracovávány, po trávení, na celou řadu peptidů, které nabízejí antimikrobiální a terapeutické výhody.

Vejce

Také se jedná o bohaté zdroje peptidů. Tyto peptidy mají protizánětlivé vlastnosti a také obsahují antioxidanty.

Sója

Peptidy obsažené v sóje mají antioxidační a protiúnavové vlastnosti.

mořské plody

Rybí maso

Zejména maso mořských ryb je bohaté na esenciální peptidy a bílkoviny. Peptidy z rybího masa mohou zabránit fotostárnutí pokožky. Velké množství kolagenu obsahuje rybí kůže. Kolagen získávaný z moře se používá v produktech určených k péči o pokožku. Je velmi účinným lapačem škodlivých volných radikálů.

Maso

Bohatým zdrojem bioaktivních peptidů je i maso vepřové, hovězí nebo kuřecí.

Výživa je klíčem ke zdravé a zářivé pokožce. Příjem peptidů prostřednictvím stravy nebo doplňků zlepšuje syntézu kolagenu a úroveň hydratace pokožky. Kromě toho pomáhá opravovat přirozenou kožní bariéru.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button