Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Proč pálit bobkové listy?

Tato léčivá bylina u nás figuruje zejména v kuchyni jako přísada do polévek. Řekové a Římané však bobkový list od nepaměti považovali za posvátný – vezměte si už jen vavřínový věnec jako symbol cti a slávy. Nebo Caesar a jeho věnec a heslo „Být vavřínem ověnčený“, které náleží osobám s bakalářským titulem.

Hlavní účinné látky bobkového listu:

Mezi hlavní účinné látky této byliny patří pinen, cineol a éterický olej. Bobkové listy vás tak uklidní. Psychické účinky vavřínu byly popisovány v mnoha mýtech a legendách, jako například delphské věštkyně, které díky žvýkání bobkové listu byly schopné věštit budoucnost.

Jak na zlepšení psychického stavu za pomocí bobkové listu

Je to tak snadné – zapalte pár bobkových listů v popelníku. Opusťte místnost a po deseti minutách se vraťte. Najednou budete vnímat tu uklidňující vůni, která má blahodárný vliv na vaši duši.

Léčivé účinky bobkového listu

Jako léčivá rostlina působí bobkový list zejména protirevmaticky a antisepticky. Bojuje také s bakteriemi nejrůznějšího původu. Dále má sedativní a antioxidační účinky a pozitivní vliv na náladu (zlepšuje totiž hysterii).

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button