KrásaPřírodní léčbaZdraví

Proč nedráždit akné?

Zničili byste si totiž svůj obličej. Mnoho mladých dívek, které akné trápí, se snaží co nejrychlejší cestou těchto pupínků zbavit. Mnohdy však udělají větší škodu a po vymačkaných místech jim zůstanou jizvy. Jak se tedy k pupínkům chovat?

Zlozvyk vymačkávání akné se má nahradit raději návštěvou dermatologa, který vám nasadí vhodnou léčbu. Mačkat můžete pouze již bílé pupeny, v žádném případě ne ty červené, které teprve „kvetou“.

Při proceduře mačkání je však zapotřebí čistých rukou, papírového kapesníku a následné léčby v podobě dezinfekce. Pozor také na zakořeněné pupínky a na přenášení pupínků, ke kterému také může snadno dojít.

Dalším zlozvykem je propichování pupínků. Zarážet něco, co musí naopak ven je naprostá chyba. Pupínek se vám zakoření a pokud se nezmění ve vřed, také se vám bude minimálně co každý měsíc vracet. Touto cestou se akné už vůbec nezbavíte.

Vyzkoušejte tedy, jak pevnou máte vůli a pupínky nemačkejte. Nechte přírodu, ať si najde svou cestu. Pravidelně akorát o pleť dbejte a čistěte ji a po prasknutí pupínku dezinfikujte alkoholem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button