Krása

Proč mangové máslo? 4x proto!

Pokud jste již někdy jedli mango, víte, jak je toto ovoce hrozně chutné a šťavnaté – a přestože většinou pecku asi vyhodíte, je to právě ona, z které se vyrábí mangové máslo.Mangové máslo je jemné, krémové máslo, které má velice jemnou vůni. Je extrahováno ze semen uvnitř velkých pecek v mangu, následně je zahřáto a uvařeno, aby se dosáhlo ideální konzistence.

Mangové máslo sdílí mnoho stejných využití s více známými másly, jako je máslo bambucké nebo kakaové, přesto však se trochu liší jeho složení mastných kyselin, a je mnohem bohatší na hladinu vitamínů a antioxidantů. Jeho bohatství živin zahrnuje vitamíny A, C, kyselinu palmitovou, arachidonovou, olejovou, a stearovou. Díky tomu je efektivní na léčbu a vylepšení vzhledu vaší pokožky a vlasů.

 1. Prevence strií

Strie jsou běžné během těhotenství, můžete však předejít těmto hlubokým jizvám mangovým máslem, díky množství jeho živin. Nejlepší způsob, jak vytvořit obzvláště silný domácí prostředek na prevenci strií, je smíchat ho s kokosovým olejem, který též pomáhá obnovit poškozenou pokožku. Když jsou užity spolu, vniknou nejvíce dramatické výsledky. Jednoduše smíchejte mangový a kokosový olej ve stejném poměru a naneste na oblasti náchylné na vznik strií – trup, boky, a ňadra.

 1. Boj proti akné

Možná budete překvapení, když se dozvíte, že mangové máslo může dokonce pomoci vyčistit nedokonalosti pleti. Je to díky tomu, že se rychle vstřebá do pokožky a poskytne potřebnou hydrataci bez zacpání pórů a je také bohaté jak na protizánětlivé, tak antibakteriální vlastnosti. Je důležité použít nekultivované čisté mangové máslo, protože použitím produktu s chemickými složkami – vůně a barviva – můžete podráždit již podrážděnou pleť.

Nejprve si opláchněte obličej vaším čistícím přípravkem, abyste se zbavili nečistot, olejů, a jiných pozůstatků, abyste se ujistili, že vlastnosti mangového másla jsou schopné léčit a obnovit vaši pleť. Jakmile bude vaše pokožka čistá a suchá, aplikujte mangové máslo pomocí malé makeupové houbičky, spíše než za pomocí prstů, které vnesou více mastnoty a bakterií do pupínků. Jakmile aplikujte tenkou vrstvu, je důležité nedotýkat se vašeho obličeje, proto možná budete chtít tuto proceduru aplikovat těsně před spaním. Nechte máslo první vstřebat, abyste si neušpinili povlak polštáře.

Pokud máte vážné akné, můžete zkusit vyrobit tento speciální krém proti nedokonalostem pleti.

Ingredience:

 • 2 polévkové lžíce mangového másla
 • ½ čajové lžičky šípkového oleje
 • ¼ lžičky oleje vitamínu E
 • 3 kapky levandulového esenciálního oleje
 • 3 kapky éterický olej slaměnka (helichrysum)

Návod: Přidejte mangové máslo, šípkový olej a olej vitamínu E do sklenice. Dobře promíchejte pomocí dřevěné špachtle. Dále přidejte levandulový éterický olej a slaměnku, které též má léčivé účinky proti nedokonalostem pleti. Užívejte tento krém na léčbu pupínků a nedokonalostí, nebo ho aplikujte před spaním a nechte působit přes noc.

 1. Konec svědění z kousnutí hmyzu

Kousnutí hmyzu může být extrémně iritující. Pořád to svědí, nechce to přestat, a rada ať to člověk zakryje a nemyslí na to, je po nějaké době poměrně otravná. Hmyzí kousnutí navíc může být tak dráždivé, že vám může bránit ve spánku. Naštěstí však přichází na záchranu mangové máslo. Jenom trošku naneste na postižené místo pro uvolnění od nepříjemného pocitu svědění a bolesti. Nejen, že svědění zmizí, ale sníží se i zánět a pokožka se rychleji uzdraví.

 1. Hydratace vlasů

Pokud trpíte suchými kadeřemi, zejména pokud máte husté a/nebo vlnité vlasy, mangové máslo je skvělý hydratační prostředek. Je nejlepší jako součást následujícího receptu:

Ingredience:

 • ¼ hrnku mangového másla
 • 1 čajová lžička avokádového oleje
 • 2 lžičky aloe vera gelu
 • 10 kapek levandulového esenciálního oleje

Návod: V parné lázni nechte rozpustit mangové máslo a poté vmíchejte avokádový olej, aloe vera gel a levandulový esenciální olej. Slijte roztok do mixéru, ale zatím ho ještě nezapínejte. Nádobu mixéru vložte na čtvrt hodiny do lednice, dokud směs zcela neztvrdne. Nyní umístěte nádobu zpět na stojan mixéru a mixujte, dokud nedostanete krémovou konzistenci. Můžete tuto směs uchovávat ve skleněné nádobě a užívat ho jako nesmyvatelný kondicionér na vlhké vlasy. Aplikujte zejména na konečky vlasů a vyhněte se pokožce hlavy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button