KrásaPřírodní léčbaZdraví

Proč je pro pokožku skvělý extrakt z vrbové kůry? Takto jej používejte

Extrakt z vrbové kůry je jedním z mnoha darů, které příroda nabízí naší pleti. Ideální volbou je vrba bílá. Kůra se používá nejčastěji na jaře, řeže se do slabých proužků a vyrábí se z ní vodní extrakt. Ten obsahuje ingredience šetrné k pokožce. Ty mají celou řadu účinků – antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační.

Účinné látky obsažené v extraktu

Salicil – je přirozeným zdrojem kyseliny salicilové. Snižuje podráždění a záněty při výskyt akné. Jedná se o přírodní exfoliant, který omlazuje pokožku a pomáhá bojovat proti prvním známkám stárnutí.

Třísloviny – jedná se o adstringenty, které napínají pokožku a pomáhají zmenšovat kožní póry. Kromě toho kontrolují nadměrnou produkci mazu.

Polyfenoly – tyto fytochemikálie patří mezi silné antioxidanty. Zachycují volné radikály, které jsou přítomné v kůži a zabraňují poškození DNA. Také zabíjejí choroboplodné zárodky a bojují proti zánětům.

Flavonoidy – chrání pokožku proti fotopoškození, které způsobuje dlouhodobé vystavování UV paprskům. UV záření zvyšuje oxidační stres v kůži. Mohou se objevovat předčasné známky stárnutí – vrásky nebo hyperpigmentace.

Výhody extraktu z vrbové kůry v péči o pleť

  • Jedná se o jemný exfoliant, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a přebytečný maz z povrchu pokožky. Podporuje novou produkci kožních buněk.
  • Také funguje jako toner. Pomáhá pokožku napínat, zmenšuje kožní póry a redukuje výskyt linek a vrásek. Pleť pak vypadá mladistvě a pevně.
  • Hydratuje pokožku a zlepšuje její bariérovou funkci. Tím ji chrání proti škodlivým vnějším vlivům
  • Silné antioxidanty bojují proti volným radikálům. Ty pokožku poškozují.
  • Extrakt má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Čistí ucpané póry a redukuje výskyt akné. Také pomáhá při výskytu ekzému nebo lupénky.

Jak používat vrbovou kůru?

Extrakt z vrbové kůry se dá používat přímo na pokožku. Kromě toho jej naleznete jako přísadu v celé řadě produktů určených k péči o pleť – mycí přípravky, zábaly na obličej, zvlhčovače nebo tonery.

Zdroj náhledového obrázku – Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button