Přírodní léčbaZdraví

Proč byste neměli vyhazovat naklíčený česnek

Česnek je velmi zdravou potravinou, která je plná užitečných živin. Ty nám mohou přinést řadu zdravotních výhod. A co teprve naklíčený česnek! Nikdy ho z česneku nevyhazujte, tento zelený klíček zvyšuje jeho nutriční a léčivou hodnotu.

Výhody česneku

Česnek je skutečně léčivým klenotem. Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirotické vlastnosti. Mnoho lidí po celém světě používá česnek k prevenci i k léčbě mnoha zdravotních problémů. Hlavička česneku je přirozený způsob, jak snížit hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak i riziko srdečních nemocí. Dokonce pomáhá posilovat imunitní systém a je prevencí rakoviny. Měli byste vědět i to, že se používá k léčbě infekcí u jedovatého hadího uštknutí. Experti tvrdí, že toto vše je možné díky účinné látce v česneku – allicinu. Tomu je právě přisuzována protirakovinná schopnost česneku snižovat hladinu nekrotizujícího faktoru tumoru alfa (TNF-α). Bojuje proti vysokým hladinám triglyceridů a kyseliny močové. Zlepšuje citlivost tkání na inzulín u diabetiků.

Co všechno klíčení zlepšuje

garlic-687143_960_720Řada restaurací na světě se snaží používat klíčící semena ořechů, fazolí i jiných zrn. Dodají pokrmu zvláštnost, jak zajímavou strukturu, tak chuť. Není to však to jediné, nejdůležitější je zvýšení obsahu fenolické a antioxidační aktivity.

Nedávná studie, vedená slavným Dr. Jong-Sang Kimem, Phd. a jeho kolegy, zjistila, že česnek naklíčený během 5 dní získal vyšší množství antioxidantů, než čerstvější a mladší hlavička česneku. Také obsahuje další prospěšné látky. Extrakt z naklíčeného česneku chrání buňky od různých škodlivých látek.

Dr. Jong-Sang Kim, PhD, řekl:

„V průběhu klíčení jsou rostliny chráněny fytoalexiny. Ty jsou pro mikroorganismy a hmyz svým působením toxické, ale pro lidský organismus naopak obranné. Z toho důvodu je klíčení užitečným způsobem ke zlepšení antioxidačního potenciálu česneku.“

Díky těmto antimikrobiálním látkám se rostlina brání před napadením mikroorganismy a slouží rostlině k její aktivní obranné aktivitě.

Sníst naklíčený česnek bude v závěru lepší, než celá česneková polévka. Takže až budete příště malý zelený klíček odendávat pryč, vzpomeňte si na tento článek.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button